Jõgevamaa osales esimest korda Mulgi messil

Möödunud nädalavahetus, 3.-5. juuni tõi Viljandisse palju külastajaid – toimusid traditsioonilised Viljandi hansapäevad. Hansaala kõrval toimus Mulgi mess, kus esimest korda osales ka Jõgevamaa esindus, tutvustades külastajatele puhkamise ja vaba aja veetmise võimalusi meie maakonnas.

Jõgevamaad esindasid seekord Palamuse kihelkonnakoolimuuseum, Vudila mängumaa, OÜ Juulamõis, Põltsamaa muuseum ja Jõgevamaa turismiinfokeskus. Lisaks oli boksis kohal Jõgeva- ja Tartumaa piiril tegutsev jääaja keskus, kes oli messile kaasa toonud lastele palju rõõmu pakkunud mammutibeebi ning korraldas ka viktoriini. Palamuse muuseumi eestvedamisel said kõik huvilised proovida krihvliga kirjutamist, OÜ Juulamõis testis külastajate teadmisi kohapärimustest ning pakkus müügiks astelpajumarmelaadi ja –ribasid. Messilt ei puudunud ka uue pakendikujundusega Põltsamaa veinid, mille maitsed äratasid degusteerijates vanu mälestusi või viisid mõtted eesootavale lossipäevale.

“Mulgi messil keskendusime Jõgevamaa kultuuri- ja spordisündmustele,” sõnas Jõgevamaa turismiinfokeskuse konsultant Anneli Villem. “Sündmused on turisti liikumise üheks ajendiks ja nende abil on maakonda väga hea tutvustada. Suurematest sündmustest teati enim Suurt Paunvere Väljanäitust ja Laata, Põltsamaa lossipäeva ja II Eesti Naiste Tantsupidu. Samuti tunti huvi jaanipäeva tähistamise vastu.”

Mulgi mess sai alguse 1992. aastal. See erineb Viljandi hansalaadast kauba ja teenuste valiku poolest. Kui hansalaadale oodatakse kauplema vaid käsitöölisi, siis Mulgi messile on oodatud ka kõik teised tooted ja teenused. Jõgevamaa osalemist Mulgi messil korraldas sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK).

TEELE KAERAMAA

blog comments powered by Disqus