Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhiks valiti Enn Kurg

Teisipäeval peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu volikogu uue koosseisu esimesel koosolekul valiti kaheteistkümne toetava häälega organisatsiooni juhatuse esimeheks Jõgeva vallavanem Enn Kurg, kes vahetas välja 2003. aastast seda tööd teinud Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni.

 

Samale ametikohale kandideerinud Toivo Tõnson sai poolthääli kümme. Ühehäälselt valiti Tõnson omavalitsusliidu juhatuse aseesimeheks.

Jõgeva linnapea Aare Olgo esitas Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe kandidaadiks Jõgeva vallavanema Enn Kure ja Pajusi vallavanem  Reet Alev Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni.

“Sellise vastutuse võtmiseks peab valmis olema iga omavalitsusliidu juhatuse liige,” kommenteeris Enn Kurg kandideerimiseks nõusoleku andmist. “Maakonna omavalitsusliidul perspektiivi jätkub. Mitmeid ettevõtmisi on mõttekas koos teha. Nii on võimalik kulusid kokku hoida ning ühtlasi tekib ka paremaid mõtteid energia ühiseks suunamiseks ja koostööpartnerite valimiseks,” ütles ta. 

Pooldab vahetut suhtlemist

“Koosolekutel ja nõupidamisetel võiks ehk senisest rohkem  ühistegevuse rolli üle arutleda,” lausus Enn Kurg vastuseks Tabivere vallavolikogu esimehe Sirje Simmo küsimusele, mida uut ta kavatseb omavalitsusliidu juhtimisse tuua.

Simmot huvitas ka Enn Kure arvamus mõttevahetuste läbiviimisest nüüdisaegse infotehnloogia  vahendusel, et osalejatel ei tarvitseks ühte paika kokku tulla. “Olen selliste võimalustega tuttav, pooldan aga pigem vahetut suhtlemist, sest usun, et kui  koos ollakse, on ka aruteludel paremad tulemused,” märkis Kurg.  

Ühehäälselt aseesimeheks

“Pean oluliseks, et meie maakonna omavalitsusliit oleks jätkuvalt tugev ja jätkuks tahet ning positiivset hoiakut ühisürituste korraldamiseks,” ütles Toivo Tõnson, kes valiti ühehäälselt liidu juhatuse aseesimeheks. Tõnsoni sõnul on igati vajalik arendada mitmekülgset koostööd Jõgeva maavalitsusega ja aidata kaasa teistegi asutuste, näiteks Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) tegevusele.

“Minu hinnangul tuleb Jõgevamaa omavalitsusliidu tegevusele kasuks teatud värskendus, mis toob loodetavasti kaasa uusi ideid. Seda silmas pidades soovitasin juhatuse uueks esimeheks Enn Kurge. Vestluses kolleegidega selgus, et tal on mitmeid teisigi toetajaid. Tervitatav on ka Toivo Tõnsoni üksmeelne valimine ühenduse aseesimehsks, sest tema pikaajalised kogemused tulevad igas mõttes kasuks,” lausus Jõgeva linnapea Aare Olgo.

“Heameel on tõdeda, et omavalitsusliidu etteotsa pakuti kaks selle valdkonna võimekat ja avara silmaringiga spetsialisti. Üsna napp häälte vahe tõestab ka mõlema kandideerinu tugevust,” ütles Saare vallavanem Hannes Soosaar.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus