Jõgevamaa omavalitsused taotlevad riigilt lumetõrjeks lisaraha

Kolmapäeval Pajusi rahvamajas peetud koosolekul otsustas Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatus pöörduda Eesti Maaomavalitsuste Liidu poole palvega aidata taotleda riigilt erandolukorras lisaraha  tänavusest enneolematult sügavast lumest põhjustatud probleemide lahendamiseks.

Eesti Maaomavalitsuste Liidu poole pöördumiseks ettepaneku teinud Saare vallavanema Jüri Morozovi sõnul on tänavune talv lumeolude poolest varasematest kardinaalselt erinev. “Näiteks eelmisel aastal on meie vallas kulunud lumetõrjele 50 000 -60 000 krooni, kuid tänavu on vastavaks otstarbeks kulunud juba 300 000 krooni. Niisiis on summad suurenenud juba viie- või kuuekordselt. “Sünoptikud ei ennusta kiiret sula, mistõttu lund võib küll ja küll juurde tulla. Sula põhjustab aga omamoodi ohtu teedele, sest toob kaasa truupide lagunemise. Nii võib kulu teehoiule vastu suve veelgi kasvada.”

Teemakohane pöördumine Eesti Maaomavalitsuste  Liidu poole on tingitud sellestki, et omavalitsuste tulubaasi on niigi vähendatud ja omavalitsused on ka ise kõvasti raha koomale tõmmanud.

“Me informeerime vastuvõetud pöördumisest ka naabermaakondade omavalitsusliite, et saada teavet, kuidas nendes piirkondades on seni erakorralisest talvest tingitud kulutustega toime tuldud ja kas on erandkorras lisaraha taotletud,” teatas Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson

“Kui palju riigi raha äärmiselt lumerohke talve tagajärgede likvideerimiseks vaja oleks, selgub siis, kui omavalitsused teatavad maakonna omavalitsusliitu vastavate kulutuste suurused erinevates piirkondades,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus