Jõgevamaa noored tõid meistrivõistlustelt medaleid

Rakveres toimunud Koolispordi Liidu meistrivõistlustel krossijooksus saavutasid Jõgevamaa põhikooli- ja gümnaasiuminoored tublid kohad.

„Läks hästi nii põhikoolil kui ka gümnaasiumil. Lapsed olid tublid, põhitöö on ilmselt Piret Kolli tehtud, sest paljud on kergejõustiku taustaga ja palju ka jalgpalli taustaga noormehi,“ sõnas Jõgevamaa gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste. „Ilmselt ongi sattunud kokku hea kontingent õpilasi. Osalesime esimest korda, ega me väga ei osanud sellist edu oodata. Midagi aimasime, aga tulemus oli meeldiv üllatus,“ avaldas Võsaste rahulolu.

Gümnasistid saavutasid murdmaateatejooksus esimese koha, saades ajaks 13.46,78 ja teenides sellega võistkondlikus arvestuses 31 punkti. Teisele kohale tuli Põltsamaa ühisgümnaasium, kelle ajaks oli 14.02,03. Võitmatud olid maakonna gümnasistid ka pendelteatejooksus, kus esimese koha saavutas Põltsamaa ühisgümnaasium ajaga 1.26,03, edestades Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 54 sajandikuga. Jõgevamaa gümnaasium võttis samal alal viienda koha ajaga 1.28,13.

Ka põhikooli õpilased ei jäänud gümnasistidele alla. „Meil läks hästi, sest  kokkuvõttes saime kolmanda koha. Õpilastel tuli võistlus hästi välja ja nad on igati tublid ka, kõvasti on trenni tehtud,“ kiitis Jõgeva põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Piret Koll.

1.-5. klasside pendelteatejooksus saavutas Jõgeva põhikool teise koha ajaga 1.40,01, kaotades võitjale Rakvere reaalgümnaasiumile veidi rohkem kui kahe sekundiga. Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilased pälvisid oma vanuserühmas kaheksanda koha ajaga 1.44,02.

6.-9. klasside pendelteatejooksus saavutas Jõgeva põhikool taas teise koha ajaga 1.28,02, Põltsamaa ühisgümnaasiumi noored said selles vanuserühmas neljanda koha ajaga 1.30,70.