Jõgevamaa noored said lõppvõistlusel 11. koha

12. septembril Järvamaal Veskisillal peetud jalgrattavõistluse Vigurivänt 2009 lõppvõistlusel sai Jõgevamaa võistkond 11. koha. Kokku oli võistkondi 17, parimaks osutusid Järvamaa noored.

Harjutuspäeval osalesid viie Lõuna-Eesti maakonna (Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Valga- ja Võrumaa) tublimad noored jalgratturid/vigursõitjad.

Jõgevamaa võistkonda kuulusid Riivo Pikson Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Jaanus Vaabla Jõgeva Ühisgümnaasiumist ja Elerin Kase ning Kristi Kreek Laiuse Põhikoolist.

Jaanus Vaabla, kes Lõuna-Eesti harjutuspäeval pälvis parima liiklustestide lahendaja tiitli, jäi üldarvestuses tagasihoidlikule kohale. Poiste arvestuses läks paremini Riivo Piksonil, kes sai 19. koha. Tüdrukute üldarvestuses saavutas Elerin Kase 35 võistleja hulgas 4. koha, Kristi Kreek jäi 23. 

Enne põhivõistlust korraldati Varbusel Maanteemuuseumis harjutuspäev, mis oli viimane oskuste ja teadmiste proovilepanek enne üle-eestilist võistlust Vigurivänt 2009.

Harjutuspäeval toimunud sõbralikul võistlusel selgus, et parimad liiklusteadmised on Jõgevamaa poisil Jaanus Vaablal.

Noorte jalgratturite päev algas Maanteemuuseumi külastusega, millele järgnes jalgrattatestide ja vigursõidu harjutamine.

Pärast lõunasööki toimus kuue võistkonna vahel sõbralik mõõduvõtt, mille võitsid Võrumaa noored,  kellele riputati kaela šokolaadimedalid.

Poiste üksikarvestuses oli parim Indrek Haldma Tartu linnast, tüdrukute arvestuses võitis Võrumaa tüdruk Kristen Kiholane. Eraldi tunnustati ka kõikidest osalejatest kõige paremini liiklustesti lahendanud Jaanus Vaablat Jõgevamaalt ning parimat aeglustus- ja kiirendussõitjat Indrek Haldmat. Kõik võistlejad said väikese kingikoti, tänukirja ja kingikotiga peeti meeles ka õpetajaid.

Võistluse tulemused on üleval ka internetilehel www.mnt.ee/vigurivant.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus