Jõgevamaa noored saavad programmeerimist harjutada

Alates septembri lõpust on õpilased ja lasteaialapsed üle Eesti end proovile pannud lahendades programmeerimise, robootika, digikunsti ja teisi ülesandeid. Oktoobri lõpus algasid üle Eesti piirkondlikud töötoad ja võistlused. Ülesandeid ja üritusi jagub igas vanuses huvilisele.


Jõgevamaa piirkondlik saadik ning üks ürituse korraldajatest Rain Sirel tõi välja, et eelmisel aastal lõid aktiivselt kaasa ka õpilased, kes iganädalaselt robootikaga ei tegele ning selle tulemusel uurivad näiteks 8. klassi neiud veel praegugi, millal nende kool omale 3D pliiatsid saab. „Üheks eredamaks mälestuseks on ka väikestele mõeldud WeDo köievedu, mille tarbeks ehitati vajalikud robotid valmis kohapeal,“ meenutab ta.

Kõik töötoad märgitakse üleeuroopalise programmeerimisnädala (Code Week) kaardile, kus Eesti hoiab hetkel ürituste arvu ja rahvaarvu arvesse võtvas edetabelis 390 üritusega uhket 4. kohta.

Jõgevamaa robootikapäev toimub 8. novembril Laiuse Jaan Poska põhikoolis algusega 13.00. Registreerida tuleb end hiljemalt 5. novembriks, infot saab Laiuse põhikooli kodulehelt.

Õpilasüritus „ProgeTiigri tulevikutegijad“ toimub tänavu teist korda. Möödunud aastal lahendas ülesandeid ning osales õpitubades ning erinevatel üritustel üle 9000 õpilase. Sel aastal kestab õpilasüritus 23. novembrini, kuid piirkondlikke üritusi toimub veel ka detsembris ja jaanuaris.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus