Jõgevamaa noored jalgpallurid lõpetasid hooaja

Oktoobris jõudsid lõpule tänavused Eesti noorte meistrivõistlused jalgpallis. Igor Orlovi juhendatavad Jõgeva noored jalgpallurid tegid kaasa C2-vanuseklassi meistrivõistlustel, treener Silvar Luht viis Põltsamaa võistkonnad B1-, C2- ja D2-vanuseklasside turniiridele.

C2-vanuseklassi Eesti meistrivõistluste sügisringi viimase, neljateistkümnenda vooru kohtumistes alistas Jõgeva SK Noorus-96 meeskond Ahtmes Kohtla-Järve JK Järve 3:1 ning Põltsamaa Sport kaotas Tartus sealsele FC Santosele 0:7.

Jõgeva meeskonna avavärava lõi juba mängu viiendal minutil Kristjan Rumm. Teisel poolajal oli kahel korral täpne Mattias Säärits, tema 54. ja 66. minutil löödud väravate järel juhtisid külalised neli minutit enne kohtumise lõppu juba 3:0. Vladislav Manjaki eemaldamise järel viimased kolmteist minutit vähemuses mänginud Kohtla-Järve meeskond jõudis auväravani 68. minutil.

Magus võit

“Väga magus võit oli,” võttis hooaja viimase mängu kokku Jõgeva SK Noorus-96 treener Igor Orlov. “Kohtla-Järve meeskond oli meil terve hooaja risti jalus, kevadringis kaotasime neile võõrsil 1:2 ning sügisringi esimeses kohtumises kodus 3:4. Lõpuks siis nende väljakul võitsime neid.”

Hooaja kokkuvõttes sai Noorus-96 C2-B liigas 20 punktiga neljanda koha, Põltsamaa Sport lõpetas kaheksa meeskonna konkurentsis kaheksanda kohaga.

“Neljas koht oli selles konkurentsis suurepärane. Palju ei puudunud, et oleksime ka kolmanda koha saanud,” lausus Igor Orlov. Jõgeva meeskonnaga sarnaselt 20 punkti kogunud Nõmme Kalju jäi ette tänu paremale väravate vahele, omavahelistes mängudes oli Jõgeva Nõmmet võõrsil 4:2 võitnud ja kodus 1:1 viigistanud.

Tugev hooaeg

Igor Orlovi sõnul tegid Jõgeva noored jalgpallurid väga tugeva hooaja. “Pidasime Eesti meistrivõistlustel 21 mängu, lisaks tegime kaasa turniiridel Soomes ja Saaremaal. Meistrivõistlustel osalesid väga võrdsed meeskonnad, mängud olid kõik väga pingelised ning see arendab noori.”

Kevadringis Jõgevaga võrdselt 18 punkti kogunud Põltsamaa Sport alustas ka sügisringi kohtumisi hästi, kuid hooaja lõpp neil enam nii edukas ei olnud. “Hooaeg algas meil väga hästi,” lausus põltsamaalaste treener Silvar Luht. “Võtsime tähtsad võidud ära ning pääsesime sügisringiks C2-B-tasandile mängima. Seejärel tekkisid aga kohe probleemid. Kaks põhikoosseisu mängijat olid tervisehädadega kuu aega eemal ning kui nad tagasi tulid, polnud enam vormis. Pidime kasutama vaid kümmet-kahtteist mängijat ning sellest tulid mõned napid kaotused. Väga raske oli see sügis.”

“Põltsamaast on kahju, meeskond on neil ju hea,” lausus Orlov kolleegi hoolealuste esinemist kommenteerides. “Nad on tugevamad kui see kaheksas koht, ma ei ütleks, et Kohtla-Järve või Infonet oleksid Põltsamaast paremad.”

Platsil tasakaal

Oma meeskonna mängijatest toob Igor Orlov esimesena välja poolkaitsja Raul-Martin Sirkase. “Raul oli sel aastal kindlasti meeskonna kõige kasulikum mängija, poolkaitse tugisammas terve hooaja jooksul,” ütles treener. “Väga head olid ka kaitsemängijad Aron Fedossovski ja Marcus Mardimäe, kes teevad taga koos Rauliga head tööd. Tänu neile saabki edurivi väravaid lüüa. Selles vanuses tahavad kõik ründajad olla, meie jaoks on aga tähtis, et platsil valitseks tasakaal.”

Silvar Luht nimetab lõppenud hooaja põhitegijatena Markus Oravat ja väravaht Mihkel Kuuske, kuid kiidab ka meeskonda tervikuna. “Kõik poisid olid tublid, nad said tänavu hea kooli,” lausus treener, keda eriti rõõmustas see, et raskes olukorras ei tekkinud poistes käegalöömismeeleolu.

B1-vanuseklassi meistrivõistlustel sai Põltsamaa Sport teises liigas viie meeskonna hulgas 25 punktiga kolmanda koha. Hooaja jooksul saadi kuueteistkümnest mängust seitse võitu, neli viiki ja viis kaotust. Vähemalt korra suudeti alistada kõik konkurendid, turniiri võitnud Vasalemma JK meeskond alistati seejuures võõral väljakul.

Kiidusõnu jagub

“Hooaeg oli pikk, mõni mäng oli väga hea, mõnikord jäi võidust natuke puudu,” lausus Silvar Luht. “Meeskonna mäng oli kohati heitlik ning palju sõltus komplekteeritusest. Võistkonna põhituumik lõpetas kevadel põhikooli, mitmed mängijad siirdusid mujale õppima ning ei saanud meeskonda enam alati aidata.”

Meeskonna mängijatest toob Silvar Luht esimestena välja Filip Sander Saare, Karl-Kristjan Küppase, Sander Pomjalovi ja väravavaht Janar Maiste.

D2-vanuseklassis sai Põltsamaa Sport alagrupis viie meeskonna konkurentsis kolmanda koha. Hooaja jooksul võideti kuueteistkümnest kohtumisest viis, kolm mängu viigistati ning kaheksa kaotati. Silvar Luha sõnul ei saadud ainsana vastu Viljandi JK Tulevik järelkasvutiimile, ülejäänutega mängiti võrdselt. “Tuleviku vastu ei olnud midagi teha. Nad olid meie omadest paar aastat vanemad – kui neil mängisid põhiliselt 2002. aastal sündinud poisid, siis meil kandsid põhiraskust 2004. aasta poisid. Kolm mängu suutsime siiski enam-vähem vastu pidada, aga ühes langesime täiega ära,” lausus treener, viidates augustis saadud 1:14 kaotusele. “Teise koha saanud Tarvastut võitsime aga hooaja lõpus nii koduväljakul kui ka võõrsil.”

Hooaja paremate mängijatena nimetas treener kaitsja Mathias Oravat, poolkaitsja Sander Helmeranda ning kõige rohkem väravaid löönud Eron Luike. Eraldi kiidusõnad pälvis treenerilt meeskonna kõige noorem mängija, alles detsembri lõpus 9-aastaseks saav Taavet Saar. “Hooaja viimases mängus Kilingi-Nõmme meeskonnaga tõi meile 4:3 võidu just tema eelviimasel minutil löödud värav,” lausus treener. 

Järgmisel hooajal esindab Põltsamaa Sporti Eesti noorte meistrivõistlustel kaks meeskonda. Lisaks D-klassi poistele pannakse meeskond välja ka B2-vanuseklassi meistrivõistlustel, kus oma jõud ühendavad tänavuse B1 meeskonna nooremad mängijad ja C2 meeskond. “Poisid teevad juba praegu hoolega trenni,” lausus meeskonna juhendaja, lisades, et mänguvõimaluseta ei jää siiski ka need poisid, kes vanuse tõttu sellesse meeskonda enam ei pääse. Nemad saavad kaasa lüüa meeste rahvaliiga turniiril osalevas Põltsamaa meeskonnas.

Jõgeva Noorus-96 jalgpallurid osalevad järgmisel hooajal C1-vanuseklassi turniiril. “Mulle teeb rõõmu, et me suudame oma väikese meeskonnaga pidada sammu pealinna suurte klubide järelkasvumeeskondadega, kus valik on meist palju suurem,” lausus Igor Orlov, kes tänab Jõgeva linna ja valda meeskonnale osutatud abi eest.

B1, II liiga lõppjärjestus

1. JK Vasalemma 33 p

2. Vändra JK Vaprus 32 p

3. Põltsamaa Sport 25 p

4. Jõhvi SK Lokomotiv 19 p

5. Tallinna FC Flora II 5 p

C2, sügisringi tabel

1. Tartu FC Santos 34 p

2. Viimsi FCF MRJK 26 p

3. Nõmme Kalju FC I 20 p

4. Jõgeva SK Noorus-96 20 p

5. Tallinna FC Infonet 20 p

6. Keila JK 19 p

7. Kohtla-Järve JK Järve 15 p

8. Põltsamaa Sport 9 p

D2, VI alagrupi lõppseis

1. Viljandi JK Tulevik 48 p

2. FC Tarvastu 27 p

3. Põltsamaa Sport 18 p

4. SK Tääksi 13 p

5. Kilingi-Nõmme 11 p

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus