Jõgevamaa noored heiskasid riigilipu Pika Hermanni torni

Eile oli see ajalooline päev, mil Jõgeva maakonna noored heiskasid hommikul meie trikoloori Pika Hermanni torni. Nimelt heiskavad Eesti Vabariigi sünnipäeva ja Kaitseliidu 100. loomisaasta puhul sünnipäevakuu veebruari hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred kõikidest Eesti maakondadest. Ja eile hommikul kell 8.30 tegid seda Triin Schaffrik Kodutütarde Jõgeva ringkonnast ja Erko Luik Noorte Kotkaste Jõgeva malevast.


Iga maakond valis konkursi korras välja oma esindajad, kellele see au usaldada. Nagu ütles maakonnalehele Vooremaa Jõgeva maleva noorteinstruktor Monika Maasing, ei olnud neil Jõgevamaal lipuheiskajate valiku tegemine keeruline.

“Mõlemad noored on olnud oma tegemistes väga aktiivsed ja tublid,” kinnitas ta.

Triin Schaffrik elab Puurmani alevikus ja õpib Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassis. Kodutütar on ta olnud alates 2010. aastast.

Aktiivseim kodutütar viimastel aastatel

“Triin on Jõgeva ringkonna 2016. ja 2017. aasta kõige aktiivsem kodutütar. Ta on rõõmsameelne, aktiivne, enesekindel ja mitmekülgsete huvidega neiu. Talle meeldib füüsiliselt aktiivne ja raske tegevus, ta on metsas ja maastikul liikudes eeskujuks nii mõnelegi noormehele,” tutvustas Triinu noorteinstruktor Monika Maasing.

Lisaks on Triin väga sportlik tüdruk, käib regulaarselt enesekaitse trennis. Samas kannab ta alati uhkusega kodutütre pidulikku vormi, mängib kitarri ja laulab. Kodutütarde Puurmani rühmas on ta noorematele kodutütardele abiks ja toeks.

Monika Maasingu sõnul oli Triinu puhul valiku langetamine lihtne. Sama kehtib ka noormehe, Jõgeva vallas elava Erko Luige kohta.

“Erko õpib Jõgevamaa gümnaasiumis K-klassis. Noorkotkas on ta alates 2014. aastast. Ka Erko on eelnevatel aastatel olnud kõige aktiivsem noorkotkas Jõgeva malevas. Näiteks 2017. aastal osales ta noorkotkaste tegevuses kokku 947 tundi.”

Erkot tuntakse kui väga tasakaalukat ja sooja südamega noormeest, kes on oma positiivse ellusuhtumisega eeskujuks paljudele noorematele noorkotkastele. Kui Erkole anda ülesanne, lahendab ta selle vastavalt vajadusele rahulikult, arukalt, teisi kaasates ja innustades.

Mõeldes Poskale ja Tartu rahule

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas pressiteenistuse vahendusel, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus.

“Samuti on see hea näide, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust,” ütles kindral.

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. “Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama meie paremate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad,” lisas Kiili.

Kui veebruarikuu esimesel päeval heiskasid Pika Hermanni torni sini-must-valge lipu Ida-Virumaa noored Alutaguse malevast, siis 2. veebruar kujunes tähetunniks Jõgevamaa noortele. See ajalooline kuupäev, mil allkirjastati Tartu rahuleping, on meie maakonnale ju eriti tähendusrikas. Nimelt oli Eesti ja Venemaa vahelistel rahuläbirääkimistel Eesti delegatsiooni juht Laiuselt pärit riigimees Jaan Poska. Just teda loetakse rahulepingu arhitektiks, tänu kellele sai Eesti Vabariik alustada oma riigi ülesehitamist.

“See, et Jõgevamaa noored said lipu heisata just 2. veebruaril, oli siiski küll juhus. Kokkulangemine aga nii tähtsa ajaloolise päevaga on kahtlemata ilus,” ütles Jõgeva maleva noorteinstruktor Monika Maasing.

Kuna maakondi ei ole Eesti nii palju, kui on veebruaris päevi, siis saab suurimale maakonnale Harjumaale koos Tallinnaga lipuheiskamise au osaks mitu korda.

Foto: Jõgeva maakonna noored Triin Schaffrik ja Erko Luik reede hommikul trikoloori Pika Hermanni torni heiskamas.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus