Jõgevamaa noored Belgradi olümpiafestivalil

Mängudele pani oma pitseri Lõuna-Euroopat tabanud kuumalaine. Viibisime Belgradis nädala (21.-28. juulini) ning peamiselt olid päevased temperatuurid neljakümne kraadi ringis, kõige palavamal päeval koguni 43 kraadi. Staadionikatlas oli tunne, nagu istuks saunalaval. Belgradi üliõpilaslinnakus, kuhu meid majutati, tegi kliimaseadmete puudumine uinumise üsna vaevarikkaks. Siiski suutsid kergejõustiklased väärikalt Eesti au kaitsta.

Allar Lamp püstitas 800 m jooksus korraliku isikliku rekordi 1.56,73 ning oli sellega kolmeteistkümnes. Tulemus on uus Jõgevamaa 16-18-aastaste rekord ning tänavuses Eesti edetabelis annab see meeste arvestuses üheteistkümnenda koha. 1500 m jooksuski sai Allar kirja isikliku rekordi 4.09,75 (17. koht). Maarja Pärs kordas teivashüppes oma isiklikku rekordit 3.40 ja saavutas kaheteistkümnenda koha. Vaid Jarko Koorti tabas altminek ? ületanud algkõrguse 4 meetrit korraliku varuga, ei suutnud ta enam alistada järgmist kõrgust 4.20. Siiski andis algkõrguse ületamine temalegi kaheteistkümnenda koha.

        Eesti noormeeste korvpallikoondises oli Kuremaa Spordikooli õpilastest Gintaras Dalke, kes oli ka üks peamisi mängujuhte (enamuse mängudest oli ta platsil 34-37 minutit). Alagrupimängudes jäi Eesti alla Leedule 48:71, Hispaaniale 58:98 ja Iisraelile 46:56. Seejärel mindi kokku teises alagrupis kolmandaks tulnud Makedooniaga ning see tähtis mäng suudeti võita 68:63, kusjuures Gintaras tõi Eestile 8 punkti. 5.-6. koha mängus jäädi taas alla Iisraelile 76:54 ning kokkuvõttes saadi kaheksa võistkonna hulgas tubli kuues koht.

        Nädalane viibimine rahvusvahelises seltskonnas ? kokku osales olümpiafestivalil 49 riiki ? andis noortele edaspidiseks sporditegemiseks tugeva positiivse laengu.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus