Jõgevamaa mulluseks aasta teoks valiti Põltsamaa Kodu

Maavalitsuse juurde moodustatud komisjon valis esitatud kandidaatide hulgast mulluseks maakonna aasta teoks Lõuna-Eesti Hooldekeskuse rajatud Põltsamaa Kodu. Jõgevamaa aasta teo auhinnaga kaasneb rahaline preemia 1500 eurot.


Põltsamaa Kodu põhieesmärk on pakkuda ööpäevaringset üldhooldusteenust eakatele. Rajatud hooldekodu on nüüdisaegne ja vastab tänapäevastele nõuetele.

Lõuna-Eesti Hooldekeskus investeeris  2015. novembris  avatud Põltsamaa Kodusse 3,5 miljonit eurot. Hooldekodus on kokku 80 tuba. Toad on ühe- ja kahekohalised. Kokku mahub Põltsamaa Kodus elama 150 inimest. Hoones on võimalused nii meditsiiniteenuse saamiseks, saunas käimiseks, kultuurilisteks tegevusteks kui ka harrastustega tegelemiseks. Põltsamaa Kodu rajamisega loodi piirkonda juurde üle 30 töökoha.

Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhatuse liige Vambola Sipelgas ütles, et tunnustus tuli talle üllatusena. “Meil on väga palju abi ning hoolitsust vajavaid inimesi, kuid valdkond on kahjuks alarahastatud. Inimestel ei ole raha ja kohalikel omavalitsustel samuti,” tunnistas ta. Vambola Sipelgas lisas, et Põltsamaa Kodu töötajad on väga tublid. 

Kaitseliidu Jõgeva maleva uus kodu on aasta ehitis

Jõgevamaa aasta ehitiseks tunnistati Kaitseliidu Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskus, mis avati möödunud aasta augustis. Uus maja on nüüdisaegne, spetsiaalselt Kaitseliidu vajadusi arvestades projekteeritud ja ehitatud. Koos õppeklasside, moodsa siselasketiiru, ladude ja muude vajalike ruumidega on uues majas ühtekokku ligi 2500 ruutmeetrit pinda.

Siselasketiir on Eesti kõige moodsam oma elektrooniliste sihtmärkide ja kõige sinna juurde kuuluvaga. Kogu ehitus projektist kuni kontorimööblini läks maksma ligikaudu kolm miljonit eurot.

Jõgevamaa hea ettevõte 2015 on osaühing Softcom. Tegemist on kiiresti areneva tootmisettevõttega, kus on panustatud töötajate töötingimuste parandamisse ja väljaõppesse ning aidatakse kaasa elamispinna leidmisel Jõgeva linnas. Kiiresti laienevas ettevõttes on pakkuda tööd ligi sajale inimesele.

Softcom on aktiivne partner noorte ettevõtlikkuse arendamisel – 2015. aastal on ettevõtet korduvalt külastanud kooliõpilased, kellele on tutvustatud ettevõtte tegevust. Ettevõtte juht Priit Pettai on tulihingeline tootmistöö propageerija ja julge oma toodangu eksportija.

Ettevõte on ka mitmete maakondlike ürituste sponsoriks.

Marimarta tomatimahl üle riigi hinnatud

Jõgevamaa heaks põllumajandusettevõtteks tunnistati Marimarta, mis on maasika- ja köögiviljakasvatusega tegelev pereettevõte Torma vallas Koimula külas. Viimasel paaril aastal on panustatud oma toodangu väärindamisse ja kohaliku toidu arendamisse. Marimarta tomatimahl on hinnatud toode, mille kvaliteet on viinud selle mahekohvikute ja Tartu kaubamaja turustusvõrku ning taluturgudele. Tomatimahla valmistab osaühingule Marimarta maaülikooli Polli aiandusuuringute keskus.

Marimarta on olnud hea koostööpartner Jõgevamaa Koostöökojale. On osalenud programmis Maale elama ja toetanud kohalikke sündmusi. Perefirma oli eelmisel aastal korraldatud üleriigilisel avatud talude päeval üks Jõgevamaal avatud taludest.

Marimarta maasikaistanduse pind on ligi kuus hektarit, suveperioodil on ettevõte tööandjaks piirkonna inimestele. Ettevõte on Hollandi firma de Kemp BV maasikataimede Eestis tooja.

Marimarta juhatuse liige Janika Lindsalu hinnangul tõi ettevõttele tunnustuse tomatimahl. “Tomatikasvatusest on tulnud meil tõesti hea toode,” tunnistas naine. Tema sõnul on Eestis veel vähe neid ettevõtjaid, kes omakasvatatud toodangust ka midagi edasi teevad.

Samuti on Janika Lindsalul hea meel selle üle, et Torma vallas on palju maasikakasvatajaid. “Kui sõita suvel Jõgevalt Mustveesse, siis saab juba enne Peipsi äärde jõudmist osta värskeid marju ja see teeb teekonna eriliselt maasikanäoliseks,” tõdes ta.

Voore kompleksi julgetakse sõpradele soovitada

Maakonna heaks turismitegijaks tunnistati osaühing Valerii, kes haldab Voore Puhkekeskust. Voore on üks Eesti suuremaid maapiirkonna puhke- ja konverentsikeskusi aastaringse tegevus- ja  majutusvõimalusega. Puhkekeskuse omapäraks ning eeliseks on Vooremaa puhas maaliline loodus ja unikaalne vooreline maastik. Keskus pakub erineval tasemel majutust, majutusruumid on viimasel aastal saanud uue näo. Puhkekeskuses on kokku 134 majutuskohta. Voore puhkekeskus on muutunud populaarseks seminaride läbiviimise kohaks mitmetele Eesti suurfirmadele ja ettevõtetele, siin korraldatakse nii firmaüritusi kui perekondlikke suursündmusi. Tänu tuntusele ja heale teenindusele, on Voore puhkekeskus Jõgevamaa mainekujundaja.

Valerii juhatuse liige Tiiu Kalling peab klientide tagasisidet väga oluliseks. “Pärast üritust küsime alati tagasisidet. Tavaliselt öeldakse, et julgeme teid soovitada oma sõpradele.”

Kaling märkis, et tulevikus uuendavad nad oma saale. “Muudame need pidulikumaks ja nüüdisaegsemaks. See nõuab raha, teenime seda ise. Veel tegeleme dekoraatoritega. Meil on kaks koostööpartnerit, kel on täiesti erinevad stiilid. Nemad on pannud ka juhtkonda ja meie töötajaid asju täiesti uues valguses nägema.”

Jõgevamaa heaks keskkonnateoks valiti kalapääsu rajamine Puurmani paisule. Tegemist on esimese kalatrepiga Pedja jõe kesk- ja alamjooksul, mis kenasti korda tehtud.

Vooluveekogude tervendamise meetme raames korrastati Pedja jõel Puurmani pais ja rajati

siirdekaladele toimiv kalatrepp, paigaldati automaatjuhtimisega varjad ning jäätõke.

Projekti elluviimiseks saadi KIK-ist toetust 800 000 eurot. Kalapääsu üle rõõmustavad nii kalad kui kalamehed ning renoveeritud Puurmani pais pakub silmailu kõigile Puurmani lossi, pargi ja äsja renoveeritud rahvamaja külastajatele. Abivallavanem Arvo Pennonen ütles, et kalatrepp töötas ka jaanuaris krõbeda külmaga, kui paisjärv oli jääkaane all. “Esimene talv on meil loodetavasti õnnelikult üle elatud,” märkis ta.

Jõgevamaa tunnustab

*Jõgevamaa aasta tegu 2015 – Lõuna-Eesti Hooldekeskuse rajatud Põltsamaa Kodu

*Jõgevamaa aasta ehitis 2015 – Kaitseliidu Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskus

*Jõgevamaa hea ettevõte 2015 – Softcom

*Jõgevamaa hea põllumajandusettevõte 2015 – Marimarta

*Jõgevamaa hea turismitegija 2015 – Valerii

*Jõgevamaa hea keskkonnategu 2015 – kalapääsu rajamine Puurmani paisule

*Jõgevamaa hea piirkonna edendaja 2015 – Reine Koppel, hotell “Ankur”, Pajusi vallavalitsus ja vallavanem Reet Alev

HELVE LAASIK

 

blog comments powered by Disqus