Jõgevamaa mehed teevad künnivõistlustel mehetegusid

Tänavustel Eesti künnivõistlustel võidutsesid taas Torma valla mehed Mait Pajo ja Raido Kunila. Reedel ja laupäeval Väätsal toimunud kolmekümnendatel Eesti künni meistrivõistlustel võitsid meistriklassis tavaadraga künnil Raido Kunila ja samas klassis pöördadraga künnil Mait Pajo.

Üldse olid tänavustel Väätsal toimunud Eesti künni meistrivõistlustel Tormast pärit mehed väga tublid. Nad võitsid viiest välja pandud karikast neli. Nende esindatus oli ka väga tugev, sest 18 künnivõistlustel osalenud mehest oli viis pärit Tormast. Peale Mait Pajo, Raido Kunila ja Margo Pajo esindasid valda veel Jaanus Lindsalu ja Rainer Liis.

Noorkündjatest oli parim Reimo Ilves Türi Tehnika- ja Majanduskoolist. Noorte seas oli väga tubli samuti Tormast pärit 12-aastane Margo Pajo.

Tänavused Eesti meistrid Raido Kunila ja Mait Pajo esindavad Eestit ka järgmisel aastal T?ehhi Vabariigis toimuvatel 52. künni maailmameistrivõitlustel.

Loodetavasti on meestel järgmisel aastal asja maailma parimate hulka. Selleks on aga vaja kodumaakonna ja koduvalla toetust. Mehed peaksid vähemalt kuu enne tippvõistlust tõsiselt harjutama, samuti minema kohale koos oma tehnika ja atradega. Künnivõistluste korraldaja Arvi Tammel usub siiralt, et meie mehed on valmis saavutama kohti pjedestaali läheduses või isegi pjedestaalil.

Vajaminev rahasumma ei ole väga suur. Tarvis oleks 700 000 – 800 000 krooni, et künnimehed korralikult maailma meistrivõistlusteks ette valmistada. Künnimehi on lubanud toetada ka põllumajandusminister.

Vooremaa kutsub kõiki jõgevamaalasi üles toetama künnimeistreid ning lõpetama kõikvõimaliku laristamise tühja-tähja peale. Miks ei võiks Jõgevamaa olla hoopis maailma künnimeistrite kodupaik?

blog comments powered by Disqus