Jõgevamaa meeskonnad punktilisa ei teeninud

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiril osutas Jõgeva SK Noorus-96 ka sel nädalavahetusel südi vastupanu liigatabeli tippu kuuluvale meeskonnale, kuid pidi taas kaotuse vastu võtma. Kui nädal varem jäädi 1:2 alla kolmandal kohal olevale Paide meeskonnale, siis pühapäeval kaotati tabelis teisel positsioonil jätkavale Tartu JK-le Welco 2:4.

Tartu Tamme staadioni kunstmuruväljakul peetud kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. 54. minutil avas tartlaste skoori Mihkel Lõhe ning seitse minutit hiljem suurendas Marten Kihho vahe juba kaheväravaliseks. Mullustel meistrivõistlustel Welcoga kaks korda viigistanud Noorus-96 siiski alla ei andnud ning 13 minutit hiljem oli seis taas viigis. 66. minutil lõi Priit Jõeäär oma tänavuse teise värava, kaheksa minutit hiljem jõudis aga oma esimese tabamuseni tänavusest hooajast Nooruse koosseisus mängiv Jaanus Listra. Viigiseis püsis kahjuks vaid tartlaste järgmise rünnakuni, sest juba 75. minutil viis Mikk Valtna Welco taas ette. 4:2 võidu tõi Tartu meeskonnale Lehar Savikingu värav 86. minutil.

Noorus-96 on kolme punktiga liigatabelis 14. kohal, esikoha eest heitlevad Tallinna C.F. ja Tartu Welco, kellel on vastavalt 26 ja 25 punkti. Üle kahekümne on juba kogunud ka Paide Linnameeskond II (22 p) ja JK Luunja (21 p). 12 tabamusega on resultatiivsemate mängijate edetabeli tipus Mikk Valtna (Welco) ja Rejal Alijev (C.F.), senises kümnes kohtumises kokku 11 väravat löönud jõgevalastest on lisaks Priit Jõeäärele kahe tabamuseni jõudnud ka Asso Nettan ja Andro Lepp.

Laupäeval kell 12 kohtub Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil Luunjaga.

Liiga paremate meeskondadega olid vastamisi ka neljandas liigas mängivad Jõgevamaa meeskonnad. FC Jõgeva Wolves kaotas viienda vooru mängus FC Elva duubelmeeskonnale 0:7, Tabivere RSK jäi 0:4 alla FC Tarvastule. Kümne meeskonna konkurentsis on Tabivere ühe punktiga üheksas, kümnendal kohal olevatel “Huntidel” on aga punktiarve avamata. Liidrikohal oleval Tarvastul on 15 ning teisena jätkaval Elval 12 punkti.

13. juunil kell 17 kohtub Wolves Jõgeva aleviku staadionil Suure-Jaani United’iga, Tabivere läheb 14. juunil kell 13 kohaliku põhikooli staadionil vastamisi Tartu JK-ga Taara.