Jõgevamaa laulupoisid ja -mehed lähevad festivalile

Sel nädalal peetakse Eestimaal rahvusvahelist poistekooride festivali “Estonia 2015”, mille peakontsert toimub laupäeval Tartu lauluväljakul. Sellest kontserdist võtavad osa ka Jõgevamaa suured ja väikesed laulumehed.

Eesti Meestelaulu Seltsi eestvedamisel peetav poistekooride festival on tänavuse aasta suurim rahvusvaheline kooriüritus Eestimaal. Laupäeval kell 18 Tartu lauluväljakul algaval peakontserdil esineb 2200 poistekooride lauljat, sealhulgas poistekoorid kaheksast välisriigist. Kaastegevad on 800 Eesti meeskooride lauljat ning ansamblid Noorkuu ja Nur Wir (Saksamaa). Koore saadab üle-eestiline noorte sümfooniaorkester Jüri-Ruut Kanguri juhatusel. Festivali kunstiline juht on Hirvo Surva.

Festivali kavva kuulub ka rida kontserte Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Jõhvis. Osa neist on juba toimunud, osa toimumas. Tartus Vanemuise kontserdimajas saab näiteks täna õhtul kell 19 kuulata Rahvusooperi Estonia poistekoori, Tartu poistekoori ning külaliskoore Lätist, Rootsist ja Saksamaalt. Täna kell 21 annab Tartu Jaani kirikus kontserdi Eesti Rahvusmeeskoor. Homme kell 18 tasub aga minna Tartu Pauluse kirkusse, kus musitseerivad Läti, Leedu, Šveitsi, Saksamaa, Soome ja Venemaa poistekoorid.

Dirigentidel ja teistel tõsisematel koorimuusikahuvilistel on homme võimalus külastada ka Rahvusooperi Estonia poistekoori ja mitme külaliskoori avatud töötube. Need tegutsevad Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis kella 10-15.

Jõgevamaalt osalevad poistekooride festivali laupäevasel peakontserdil Põltsamaa poistekoor (dirigent Meeli Nõmme), Jõgeva põhikooli poistekoor (Riina Lind) ja meeskoor Mehis (Merike Katt).

“Oleksime hea meelega läinud kuulama ka nädala sees Tartus toimuvaid kontserte, ent see oleks ajanud sõidukulud liiga suureks,” ütles Põltsamaa poistekoori dirigent Meeli Nõmme. “Pealegi on käesoleval nädalal koolis lõpuaktused ning nii mina kui ka paljud lauljad ühel või teisel viisil nendega seotud. Laupäeval oleme aga hommikust saati Tartus. Algul on proovid, siis aga rongkäik ja peakontsert.”

Meeli Nõmme sõnul teeb Põltsamaa poistekoor kaasa ainult peakontserdi Eesti poistekooride plokis.

“Proovisime algul jõudu ka mõne nn rahvusvahelises plokis ettekandele tuleva ingliskeelse lauluga, ent tundsime, et need võtavad meilt liialt palju jõudu,” ütles ta.

Eesti poistekooride plokis on paar laulu, mis tulid ettekandele ka mullusel laulupeol, ent neli laulu tuli veel juurde õppida. Ning ühe korra Tartus eelproovil käia.

“Meie kooris on tänavu päris palju uusi laulupoisse, kes said esimese laulupeo maitse suhu hiljutisel maakonna laulu- ja tantsupeol. Nüüd saavad kõik poisid siis suisa rahvusvahelise mastaabiga kooriürituse kogemuse,” sõnas Meeli Nõmme.

Loodetavasti leiavad ka Jõgevamaa muusikahuvilised aega laupäeval festivali peakontserti kuulama ja oma maakonna laulupoistele-meestele kaasa elama minna. Lähemat infot festivali kontsertide ja osalejate kohta saab festivali kodulehelt www.estonia2015.eu .

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus