Jõgevamaa läheb “Koolitantsu” piirkonnavooru suure esindusega

Festivali “Koolitants 2014” Jõhvi piirkondlikul tantsupäeval esindab Jõgevamaad seitse truppi üheksa tantsuga. Edukaimaks tantsuloojaks võib seekord nimetada moe- ja tantsukooli Face Põltsamaa osakonna tantsuõpetajat Rita Muttelit: maakondlikult tantsupäevalt edasi pääsenud tantsudest olid tervelt viis tema tehtud.

 

“Koolitantsu” Jõgevamaa tantsupäev toimus mäletatavasti 30. jaanuaril Jõgeva kultuurikeskuses. Face Põltsamaa oli seal väljas nelja rühma (mudilased, 1.-3. kl, 4.-6. kl ja 7.-9. kl) ja kuue tantsuga. Kui sel esmaspäeval avalikustati kauaoodatud edasipääsejate nimekiri, siis võisid nii tantsuõpetaja Rita Muttel kui ka Face Põltsamaa tantsijad lausa juubeldada: žürii oli piirkonnavooru valinud viis nende tantsu. Eriti uhke võib olla 7.-9. klassi rühm, kes astub Jõhvis üles kolme tantsuga.

“Nägin küll Jõgeva tantsupäeval oma silmaga, et tüdrukutel tuli kõik hästi välja, ent peaaegu kõigi tantsude edasipääsemine oli mulle ikkagi suur ja meeldiv üllatus,” ütles Rita Muttel. “Tõsi, ka žürii tagasisidet kuulates valdas mind tunne, et olen teinud õiget asja õiget moodi.”

Aastad pole vennad

Seda, miks Face Põltsamaa tantsurühmad just sel aastal nii edukaks osutusid, ei osanud Rita Muttel täpsemalt lahti seletada.

“Olen Face Põltsamaa tantsijaid juhendanud juba kaksteist aastat ning võin öelda, et aastad pole vennad: mõnikord läheb meil “Koolitantsul” paremini, mõnikord kehvemini,” sõnas ta. Samas tunnistas ta, et analüüsis seekord tantse looma asudes ehk tõesti natuke põhjalikumalt, millised tantsud publikut köidavad, püüdis hoolikamalt läbi mõelda tantsude süžee ja hoolitseda selle eest, et nende ülesehitus oleks huvitav.

Otse loomulikult võttis juhendaja tantse luues arvesse ka tantsijate arvamusi ja soove. Face Põltsamaa kogenumad tantsijad on selle alaga tegelnud näiteks juba seitse-kaheksa aastat ning on tublid kaasamõtlejad. Jõgevamaa tantsupäeval võlusid aga publikut ka kõige väiksemad, mudilaste rühma liikmed, kellest noorim on vaid kahe ja poole aastane.

Kilkamise ja kallistustega

“Kui tantsijatega kolmapäeval kokku saime, siis algas treeningutund suure kilkamise ja kallistamisega: kõigil oli edasipääsemise üle hea meel,” ütles Rita Muttel. “Kaht nädalat, mis piirkondliku tantsupäevani jäänud, kasutame tantsude viimistlemiseks. Aluseks võtame žüriiliikmete poolt maakondlikul tantsupäeval antud soovitused. Palju neid tegelikult polnud, nii et kardinaalseid muudatusi me tantsudes tegema ei hakka.”

Jõhvi piirkondlik tantsupäev, millel teevad kaasa ka Lääne- ja Ida-Virumaa trupid, leiab aset 14. märtsil. Face Põltsamaa tantsijad sõidavad Jõhvi suure bussiga, sest kolmes edasi pääsenud rühmas on kokku ligemale viiskümmend tantsijat.

“Teame, et Jõhvis on meil vastas tugevad konkurendid, aga luban, et anname endast parima,” ütles Rita Muttel.

Lisaks Face Põltsamaa kolmele rühmale pääsesid Jõhvi piirkonnavooru Jõgeva muusikakooli huviõppeosakonna tantsurühmad Nööbike, Pärlid ja Föönix ning Jõgeva põhikooli tantsurühm. Erilist kiitust väärivad Föönixi neiud, kes on mitte ainult vabatantsukategoorias edasi pääsenud tantsu “Lähemale” esitajad, vaid ka autorid.

Võib öelda, et Jõgevamaa tantsupäev oli üldse väga edukas: 13 tantsu seal üldse esitati ja kümme neist pääses edasi. Kümnendaks, kes Jõhvi läheb, on külalisrühm Lääne-Virumaalt: Väike-Maarja gümnaasiumi poiste tantsurühm Diskohundid. Et nende oma maakonna tantsupäeva toimumisaeg neile ei sobinud, tulid nad end žüriile näitama Jõgevale ning panid siinsele tantsupäevale mehise ja vaimuka punkti.

Piirkondlikud tantsupäevad toimuvad lisaks Jõhvile Tartus, Tallinnas ja Pärnus. Finaalkontsert leiab aset 19. aprillil Tallinnas Nokia kontserdimajas. Loodetavasti pääseb mõni meie maakonda esindav rühm ka sinna, kõige paremate sekka. 

Jõgevamaalt “Koolitantsu” piirkonnavooru pääsenud tantsud

“Uudishimulikud lilled” (lastetants) – autor Rita Muttel, esitaja Face Põltsamaa mudilasterühm

“Vallatud suksud” (lastetants) – autor Ruben Roos, esitaja Jõgeva muusikakooli rühm Nööbike (1.-3. kl)

“Lumememmed” (vabatants) – autor Ruben Roos, esitaja Jõgeva muusikakooli rühm Pärlid (4.-6. kl)

“Keerdkäigud” (vabatants) – autor Rita Muttel, esitaja Face Põltsamaa 4.-6. kl rühm

“Söögilauas ei lollitata” (Eesti-teemaline tants) – autor Ave Lääne, esitaja Jõgeva põhikooli tantsurühm

“Põhjatuul” (Eesti-teemaline tants) – autor Rita Muttel, esitaja Face Põltsamaa 7.-9. kl rühm

“Halb unenägu” (estraaditants) – autor Rita Muttel, esitaja Face Põltsamaa 7.-9. kl rühm

“Miski meid ei peata” (showtants) – autor Rita Muttel, esitaja Face Põltsamaa 7.-9. kl rühm

“Lähemale” (vabatants) – rühmatöö, esitaja Jõgeva muusikakooli rühm Föönix (10.-12. kl)

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus