Jõgevamaa kunstnikud meenutavad lapsepõlve

Nagu mullugi, kutsub Põltsamaa kunstiselts ka tänavu kõiki Jõgevamaa loovautoreid osalema ühisnäitusel, mis avatakse sügisel lossihoovis tegutsevas galeriis pART. Ühisnäitus pannakse üles ja avatakse 3. oktoobril ning selle teemaks on „Lapsepõlv”.

Põltsamaa kunstiseltsi eestvedaja Ethel Hakkaja sõnul võib ülalpool toodud teemat soovi korral lahkukirjutamise või mitmusse viimisega pisut teisendada, nii et arvestatavad variandid on ka „Lapse põlv”, „Lapsepõlved” ja „Lapse põlved”.

„Otsustasime, et ühtset kuraatorit me seekord ei määra, vaid võtame näitust kui ühisüritust, mille näo kujundamisel kõigil võrdne sõnaõigus,” ütles Ethel Hakkaja. „Nii et igaüks otsustab, missuguse töö välja toob ja kuidas selle näituse teema(de)ga seostab. Ka koha näituseruumis leiab igaüks oma taiesele ise. Galerii pART saalid on nii sopilised ja paljude võimalustega, et igale tööle peaks tõepoolest sobiv koht leiduma. Tõsi, esimestel kohaletulijatel on valikuvõimalused suuremad.”

Hakkaja sõnul on osalema oodatud kõik jõgevamaalased, kes end kunstnikuna tunnevad. Piiranguid pole ka kasutatavate tehnikate osas. Kes ettevõtmise kohta lähemat infot soovib, saab seda telefonilt 5192 5845 ja peatselt ka Põltsamaa kunstikooli kodulehelt www.kunstikool.ee. Kes 3. oktoobril ise oma tööd üles panema tulla ei saa, peaks otsima mõne usaldusväärse sõbra, kes selle töö tema eest ära teeks. Kes aga ise kohale tuleb, võiks võtta kaasa oma lapsepõlve lemmiktoitu, et sellega kaaskunstnikke ja publikut kostitada. Sel moel kujuneb avamispeo suupistelaud mõtteliselt justkui näituse osaks.

Toidul oli päris suur roll ka mulluse, Kaire Nurga kuraatorikäe all kokku pandud Jõgevamaa loovautorite ühisnäituse avamisel, sest näitus kandis pealkirja „Kutse einele”. Kolm aastat varem kutsus meie maakonna kunstnikud ühisnäituseks kokku Palamuse vallas elav kunstnik Urmas Vaino. Toona esineti Jõgeva kultuurikeskuse galeriis ja väljapanek kandis pealkirja „Sügissaloon”.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus