Jõgevamaa korvpallurid esiliigas endiselt võiduta

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigaturniiril osaleval SK Torma Sport/Kuremaa Spordikooli meeskonnal jäi võiduarve avamata ka hooaja viiendas mängus, kui möödunud reedel kaotati võõrsil Kohila SK/Webwarele 64:77 (13:18, 21:18, 16:14, 14:27).

Esimesel veerandajal korraks kaheksapunktilisse kaotusseisu (10:18) jäänud külalismeeskond suutis seejärel mängu tasakaalustada ning kolmanda perioodi algul viis Märt Tralla tabav vise Torma meeskonna esmakordselt juhtima (41:40). Jarmo Heituri kolmepunktivisete toel juhtisid külalised veel poolteist minutit enne kolmanda veerandaja lõppu 50:47, kuid kodumeeskond suutis vaheajaks seisu 50:50 viigistada.

Otsustava perioodi algul vedas tormalasi aga alt visketabavus – kümnest pealeviskest tabas vaid üks. Viie minutiga tegi Kohila 17:2 vahespurdi ning 4.48 enne kohtumise lõppu juba viieteistpunktilise eduseisu 67:52 saanud võõrustajad kontrollisid mängu lõpuvileni.

19aastane tagamängija Jarmo Heitur viskas Torma meeskonna resultatiivseimana 21 punkti. Kõiki mänguelemente arvestava efektiivsuskoefitsiendi järgi oli meeskonna edukaim aga mängujuht Märt Tralla, kes lisaks 12 punktile kogus ka kaheksa lauapalli ja neli vaheltlõiget. Jaanus Annok lisas meeskonna kontosse üheksa punkti. Võitjate edukamad olid endised ja praegused meistriliiga pallurid Erik Luts (20 p), Marek Ruut (19 p) ja Andre Pärn (13 p).

Nädal varem peetud hooaja neljandas mängus jäi SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool koduväljakul alla BC Kalev/Cramo I meeskonnale 66:85 (21:32, 16:19, 17:19, 12:15).

Tormalaste punktiarvet kasvatasid enim Märt Tralla (18 p), Rene Sepp (16 p), Jaanus Annok (11 p) ja Sander Kruus (10 p), lauavõitluses oli üheksa lauapalliga edukaim Lauri Kask. Vastastest viskas Anton Batanov parimana 22 punkti.

Kaheteistkümne meeskonna osavõtul toimuval esiliigaturniiril jätkavad täiseduga vaid Eesti Maaülikool (5 võitu) ja mullune esiliiga meister Betoonimeister/Tskk/SK Nord (4 võitu). Võiduprotsendi alusel järgnevad G4S Noorteliiga II (75,0), Kohila SK/Webware (75,0), BC Kalev/Cramo I (66,7), Paide Viking Window (60,0), Tamsalu Los Toros/Karud (40,0), KK Viimsi/NoTo (40,0), Tartu Kalev/Estiko (25,0), BC Tartu (20,0), Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy (20,0) ja SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool (0).

Homme õhtul mängib Jõgeva valla meeskond võõrsil Viimsiga, koduväljakul ehk Torma spordihoones tullakse taas platsile 10. novembril, kui kell 19 minnakse vastamisi Paide Viking Window’ga.