Jõgevamaa koolide esimesed klassid käisid sel nädalal palamusel traditsioonilist vana aja koolitundi pidamas

Tunnid toimusid üleeile ja eile, ainult et mitte traditsioonilises kohas, st Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumis, vaid Palamuse rahvamajas: muuseumihoone on rekonstrueerimiseks ehitajate kätte antud. Ent kuna muuseumi klassitoa pingid, tahvel, kantsel ja suur arvelaud olid vana aja koolitundide ajaks rahvamaja saali toodud, nägi seegi paik natuke vana klassitoa moodi välja.

Vana aja koolitundides käis kahe päeva jooksul pisut üle kolmesaja lapse. Maavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsase sõnul on seda paarikümne lapse ehk umbes ühe klassi jagu enam, kui möödunud aastal. Kõige rohkem esimese klassi õpilasi õpib Põltsamaa ühisgümnaasiumis ja Jõgeva põhikoolis: esimeses on neid 75, teises 74. Pildil annabki muuseumipedagoog Aili Kalavus tundi Põltsamaa ühisgümnaasiumi lastele.

Kõik vana aja koolitunnis käinud said kingituseks Heiki Vilepi raamatu “Jõks matemaatikamaal” ning Palamuselt sõitsid lapsed veel edasi Elistvere loomaparki sealseid asukaid uudistama.

Esimeste klasside Palamusel käiku on Jõgeva maavalitsuse eestvedamisel korraldatud juba 2004. aastast alates. “Kuna nii koolid kui ka muuseum on huvitatud traditsiooni jätkumisest, jääb üle loota, et ka pärast maavalitsuse peatset likvideerimist leidub keegi, kes asja edasi korraldab,” sõnas Aime Meltsas.         

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus