Jõgevamaa kõige sportlikum pere elab Tormas

Möödunud nädalal sai Tormas elav Annokite pere teada üllatava uudise – Jõgevamaa Spordiliidu Kalju juhatus nimetas nad maakonna kõige sportlikumaks pereks.

iii

Spordilembelisse ja mõnes mõttes isegi fanaatilisse leibkonda kuuluvad korvpallitreenerist pereisa Andres, tema juhendamisel korvpalli harrastavad pojad Aigar ja Jaanus, võrkpallurist tütar Liina ning pereema Marje, kes sportijatele tugevaks taustajõuks ja ennast ise ennekõike tugitoolisportlaseks peab.

Kui Andres Annok üheksakümnendate aastate algul Tormas tollal veel vanas spordihoones korvpalli mängimas käis, võttis ta pojad Aigari ja Jaanuse treeningutele kaasa.

“Poistele hakkas korvpall meeldima. Korvpallihuvilisi lapsi oli teisigi ja nii otsustasime koos Raivo Trallaga ise treeninguid läbi viima hakata,” rääkis pereisa.

Andres Annok on arvamusel, et kui ema või isa või mõlemad vanemad ühe või teise spordialaga tegelevad, võiksid nad ikka lapsed treeningutele kaasa võtta. “Nii tekib spordihuvi lausa iseenesest,” kinnitas ta.

Isa käe all on hea treenida

Aigar Annoki sõnul on see hea variant, et isa talle treeneriks on. “Nii saab pärast treeninguid ja võistlusi kodus arutada, mis õnnestus  ja mis vajaka jäi. Kõige rohkem näeb isa ikka vaeva selgitamisega, kuidas pall korvi saada. Aeg-ajalt oleme korvpalliteemadel ka temaga vaielnud.” 

Pallide korvi saamises on Jaanus Annok vennast nobedam. Kõige sügavamad ja meeldivamad elamused on talle jäänud korvpallivõistlustest, mis mängitud põhikoolipäevil, ja võistlustest meistriliigas.

Uurisin Andres Annokilt, kas oma poegade ja ka teiste treenitavate vastu tuleb vahel ka karm olla ja ehk ka Jaak Salumetsa stiili kasutada. “Iga treener õpetab isemoodi. Salumetsalikku metoodikat ma ei kasuta,” kinnitas Andres Annok.

Töö kodukandis soosib sporditegemist

Nüüdseks täismeesteks sirgunud Jaanus ja Aigar  töötavad Torma firmas Rauduks. “Hea, et kodukandis tööd jätkub. Nii saame õhtuti Torma spordihoones treenimas käia,” tõdesid noormehed.

Peretütar Liinal käib spordihoonesse võrkpalli mängima.

“Alguses mängisin minagi korvpalli, kuid siis tekkis suurem huvi võrkpalli vastu, mida mängin treener Aarne Neimanni juhendamisel,” rääkis neiu, keda võistkonna parimaks mängijaks on tunnistatud.

“Teeb ka poistele võrkpallis silmad ette,” iseloomustati teda mõned aastad tagasi kooli lõpetamise puhul Jõgeva Gümnaasiumi koolilehes Alter Ego. Nüüdseks on Liina Kuremaa spordikoolis ka ise neidude võrkpallitreeninguid juhendanud. 

Noorusaastatel on spordiga tegelenud ka Annokite pereema Marje. Nüüd peab ta end eelkõige tugitoolisportlaseks. Samuti hoolitseb ta selle eest, et pere tervislikult ja toitvalt süüa saaks. “Eriti meeldib neile kartulisalat ja marineeritud liha,” ütles  Marje.

Tubli taustajõud

“Spordiga tegelejal on eluhoiak  tervisekeskne ja mõtlemine positiivne. Sport hoiab lapsed ja noored mitmetest ohtudest eemal,”  kinnitas Marje Annok.

Eesti Olümpiakomitee premeerib perekond Annokit pääsmega mõnele Tallinnas toimuvale kahepäevasele tipptasemel spordivõistlusele, millega kaasneb tajuta majutus hotellis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus