Jõgevamaa kogukonnapärl elab Juula külas

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler ja Eesti Külaliikumise Kodukant juhid tunnustasid üleeile Juula külamajas konkursil Kogukonna pärl” Jõgevamaalt esile tõstetud Katrin Kaalepit ja tema perekonda.

 

Eesti Külaliikumine Kodukant korraldab konkurssi “Kogukonna pärl” esimest aastat. Kodukandi tegevjuhi Kaie Toobali sõnul on konkursi eesmärk esile tõsta just neid perekondi, kes siirast soovist ja vabast tahtest on ühiselt kogukonna arengusse panustanud.

“Liikumine Kodukant käivitas möödunud aastal Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel külaliikumise võrgustiku edendamisele suunatud projekti “Üheskoos on kindlam”,” ütles Kaie Toobal. “Selle projekti käigus sündis mitu ideed, nende hulgas ka konkursi “Kogukonna pärl” korraldamise mõte. Kui mittetulundusühingute ja üksikisikute tunnustamiseks on leitud sobivaid vorme juba varem, siis külaelu edendamisel suurt rolli mängivate perede esiletõstmiseks senini võimalused puudusid.”

Konkursile said kandidaate esitada kõik inimesed ja organisatsioonid. Suure hulga esitatud kandidaatide hulgast valiti välja viisteist peret — igast maakonnast üks. Jõgevamaalt tunnistati esiletõstmise vääriliseks just Katrin Kaalepi pere, kuhu peale pereema kuuluvad veel tema elukaaslane Esper, tütred Kati ja Killu ning poeg Siim. Perele on nende ettevõtmistes tihti toeks ka Katrini vanemad.

Katrin Kaalep kolis Tallinnast Juula külla kümmekond aastat tagasi. Tema töökohaks on Eesti Maaülikooli loomakliinik, ent praegu on ta lapsepuhkusel. Katrini ja tema pere seadis konkursile üles Juula külavanem Eneli Kaasik.

“Mis viga külaelu edendada, kui kodus kõik korras, aga katsu sa seda teha, kui sul on kaks puudega last nagu Katrinil: neile kulub ju palju aega ja tähelepanu. Katrin on aga alati väärtustanud küla ühistegemisi ning neisse oma aega ja jõudu panustanud,” ütles Eneli Kaasik. “Katrin on väga hea ideede generaator. Tihti istumegi koos kohvitassi taga ja “parandame maailma”, st arutame, kuidas külas elu paremaks muuta.”

Et 75 elanikuga Juula külas on palju lapsi ja noori, on paljud ettevõtmised seotud just nendega. Külla on rajatud ka vahva külaplats õdusa külamajaga ning seal arendatakse kogukonnateenuseid. Kõigisse neisse ettevõtmistesse on andnud panuse ka Katrin ja ta pere.

“Külaelu edendamine annab palju ka mulle endale,” kinnitas Katrin Kaalep. “Mulle meeldibki maal elada just sellepärast, et linnas suurte võimaluste keskel ma ainult tarbiksin etteantut, siin on mu elu aga palju loomingulisem: siin me teemegi asju, mis on enda välja mõeldud ja mis endale meeldivad.”

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler märkis, et kogukonna teevadki tugevaks aktiivsed ja hoolivad inimesed ning tugevad pered, kes ei oota, et keegi väljastpoolt nende elu paremaks tegema tuleb. Minister andis Katrin Kaalepi perele üle konkursi “Kogukonna pärl“”tunnusmeene, mis kujutab pärlikarpi ning mille autoriks on Rõuge sepp Peeter
Reemann. Peale ministri käisid tubli peret tunnustuse puhul õnnitlemas Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ning Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse esindajad Liia Lust ja Pille Tutt.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus