Jõgevamaa Kodukandiühendus valmistub suursündmusteks

Sadukülas toimunud üldkoosolekul valiti Jõgevamaa Kodukandiühenduse uus juhatus, milles jätkab enamik ühenduse seniseid eestvedajaid. Lähiaja suuremateks ettevõtmisteks on maakonna kodukandiühendusel osalemine Jõgeva linna päevadel, XII Eesti külaliikumise Maapäeval ja Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamisel.


Jõgevamaa Kodukandiühenduse uueks liikmeks valiti Härjanurme Maarahva Seltsi esindajana Anne Mägisoo. Senistest juhatuse liikmetest jätkavad Liia Lust Kamari Haridusseltsist, Pille Tutt Sadala külade Seltsist, Evi Rohtla Adavere Mõisaseltsist, Rita Kivisaar Kääpa Ühistegevusseltsist ja Aili Soolepp Pajusi Külaseltsist. Esimehe ja aseesimehe valib juhatus lähiajal.

Jõgevamaa Kodukandiühenduse kauaaegne juht Liia Lust märkis, et tänavu on ühendus plaaninud osaleda Jõgeva linna päevadel, kus viiakse läbi Jõgevamaa maaelumess.

“Oluliseks sündmuseks on augustis Viljandimaal Vana-Võidus toimuv XII Eesti Külaliikumise Maapäev, kuhu oodatakse igast maakonnast kahekümne liikmelist delegatsiooni. Täpsemat infot saab lähiajal Eesti Külaliikumise Kodukant kodulehelt. Et 2017 on laste aasta, kaastakse igast maakonnast neli kuni viis last,” lisas ta.

“Ühendus on ametlikuks koostööpartneriks projektis EV100 igas külas, mille koordinaatoriks on juhatuse liige Pille Tutt. Ta tutvustab piirkondades projekti ja koondab külades planeeritud sündmusi, kingitusi. Kõigil küladel, täpsemalt maapiirkondadel, siia kuuluvad ka meie maakonna linnad, on võimalus EV 100. sünnipäevaks oma kodukohas korraldada sündmus, korrastada kogukonnale oluline objekt või rajada midagi olulist piirkonnale. Koostöö ja ühistöö on need, mis aitavad kogukondadel EV100 sündmusi korraldada, läbi viia,” rääkis Lust.

Tema sõnul on seltside esindajad aktiivselt osalenud haldusreformi käigus omavalitsuste ühinemist ettevalmistavate töörühmade tegevuses. “Haldusreform võib Jõgevamaa Kodukandiühendusele tuua ka muudatusi. Meil on liikmeid Tabivere (kaks seltsi) ja Pala vallas (kaks seltsi ja üks eraisikust liige), kes suure tõenäosusega liiguvad Tartu maakonda. Nii jääb sealsete seltside otsustada, kas nad on edasi meie ühenduse liikmed.”

Tänavusest Teeme Ära Talgupäevast andis maakonna kodukandiühenduse üldkoosolekul ülevaate talguprojekti Jõgevamaa koordinaator Pille Tutt. “Talgukevade avasündmus toimus 15. märtsil Tallinnas Kultuurikatla Puupakusaalis. Teemakohaste ettekannetega esinesid Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige, Tarmo Tüür, EV100 juhtrühma liige ja suursündmuste juht Margus Kasterpalu ja päästeameti hädaolukorraks valmisoleku osakonna juhataja Tarmo Terep,” ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus