Jõgevamaa Kodukandiühendus alustas ettevalmistusi avatud külaväravateks

Jõgevamaa Kodukandiühenduse juhatus otsustas hiljutisel koosolekul avada tuleva aasta 4. ja 5. augustil külaväravad.

Jõgevamaa Kodukandiühenduse juhatuse liikme Liia Lusti sõnul on avatud külaväravate eesmärgiks tutvustada oma küla ja sealsete seltside tegevusi nii oma kogukonnale kui ka kaugematele külalistele. “Plaanis on, et igast enne kohalikke valimisi Jõgevamaal olnud vallast osaleks sündmusel üks küla. Nii tuleb kokku kümme küla. Põltsamaa vallast on kaasa löömas kaks küla – Kamari ja Lustivere. Esimese kuulutas Eesti Külaliikumine Kodukant Aasta Külaks 2005, teise 2013.”

Lust märkis, et külade programmid avatud külaväravatel on veel täpsustamisel. “Kogukonnad arutavad omavahel läbi, missuguseid tegevusi pakkuda.”

“Koosolekul tekkis mõte kaasata avatud külaväravatesse ka meie maakonnaga liitunud Lohusuu ja Avinurme valla külad. Ettepanekut pole me nende külade esindajatele veel teinud. Kaasame projekti ka külad haldusreformi tulemusena Tartumaale kuuluvast senisest Pala ja Tabivere vallast,” rääkis Liia Lust.

Eesti Külaliikumine Kodukant korraldas avatud külaväravate projekti esimest korda aastal 2012 ja siis oli üle riigi avatud 30 küla, igast maakonnast kaks küla või külade piirkonda. Siis osalesid Jõgevamaalt projektis Kamari ja Sadala. “Kamari korraldas oma avatud külaväravad ka 2014 aastal,” märkis ta.

Jõgevamaa Kodukandiühendus on planeerinud avatud külaväravaid kingituseks Eesti Vabariigile sajandaks sünnipäevaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus