Jõgevamaa kodude hulgast valiti kaunimad

Autasustamistseremoonia, millel president Toomas Hendrik Ilves tunnustab Eesti kaunimate kodude omanikke, korraldatakse tänavu Jõgevamaal.

Eesti Kodukaunistamise Ühenduse Jõgevamaa komisjon vaatas üle kõik 20 konkursile esitatud objekti 12 omavalitsusest.

?Kõik konkursile ülesseatud koduõued olid ilusad ning väljendasid pererahva head maitset ja isikupära, väärides tunnustust ja siiraid kiidusõnu,? ütles komisjoni esimees, Jõgeva maavanema nõunik kultuuri alal Tiina Loorand.

Ta lisas, et ehkki tase oli võrdlemisi ühtlane, jõudis komisjon võitjate väljaselgitamisel kiiresti üksmeelele. Lisaks Eesti Kodukaunistamise Ühenduse poolt väljatöötatud hindamisjuhistele arvestati koduomanike originaalseid ideid ja tööpanust.

Ka Saare valla valimisel kaunimaks omavalitsuseks ei tekkinud lahkarvamusi. Vallavanem Jüri Morozovi sõnul on omavalitsus viimase üheksa aasta jooksul pidanud tähtsaks turismi ja puhkemajanduse edendamist, mistõttu on palju tähelepanu pööratud heakorrale.

?Veelgi olulisem on olnud aga inimestes oma kodukanti hooliva suhtumise kujundamine,? lausus Morozov.

Saare valla välisilme rikastus mullu Voorele rajatud ökopaisjärvega ning eelmisel kuul Kääpal avatud atraktiivse Kalevipoja teemapargiga. Kaunite kodude maakondlikku hindamiskomisjoni kuulusid veel Põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna peaspetsialist Ene Ilves, Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu regiooni direktori asetäitja Aita Saksing, MTÜ Põltsamaa Roosiaed juhatuse liige Inge Angerjas, Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse huvi- ja projektijuht Janne Veeverson ning Jõgeva vallas elav vabakutseline kunstnik Meedi Ümar.

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves annab konkursi ?Kaunis Eesti kodu 2007? võitjatele auhinnad üle 18. augustil Jõgevamaal Kasepääl.

ANDRES LOORAND,
Jõgeva Maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus