Jõgevamaa kergejõustiklased talvistel meistrivõistlustel edukad

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud Eesti tänavustel talvistel meistrivõistlustel saatis edu ka Jõgevamaalt pärit kergejõustiklasi. Kaks kuldmedalit võitis keskmaajooksja Allar Lamp, teatejooksus kuulus esikoha võitnud meeskonda Jakob Goroško. Kahvatumate medalitega pärjati Reena Koll, Anu Teesaar ja Mihkel Saks.

Kaheaastase vaheaja järel sisemeistrivõistlustel kulla võitnud 23-aastane Allar Lamp (TÜ ASK) lõpetas 1500 meetri jooksu ajaga 3.49,98 ning edestas teisena lõpetanud Tiidrek Nurmet 0,55 sekundiga. Ka poole pikemal võistlusmaal tõi Lambile edu õnnestunud lõpuspurt: ajaga 8.18,30 finišijoone ületanud Lamp suutis 42 sajandikuga võita Kaur Kivistikku.

22-aastane põltsamaalane Jakob Goroško võitis 4×400 meetri teatejooksus koos Sten Ütsmütsi, Raimond Valleri ja Rasmus Mägiga esikoha võitnud TÜ ASK meeskonda. Lisaks osales Goroško meistrivõistlustel 200 ja 400 meetri jooksus, kus sai vastavalt kuuenda (22,35) ja viienda koha (50,18).

Möödunud aastal Eesti sisemeistrivõistlustel 4.10-ga esikoha võitnud Reena Koll (KJK Visa) pidi tänavu leppima hõbemedaliga. 18-aastane Reena Koll ületas algkõrguse 3.70 teisel katsel, järgnenud üritused kõrgusel 4.00 ei õnnestunud. Esikoha võitis 3.85 ületanud tartlanna Margit Kalk.

Kuulitõukes ja viievõistluses varasematel aastatel kokku viis Eesti meistritiitlit võitnud Anu Teesaar (Nõmme KJK) võitis tänavu kuulitõukes hõbemedali. Pajusi vallast pärit 32-aastane Teesaar sai parimal katsel kirja 15.33, kulla võitis Kätlin Piirimäe 16.31-ga.

Möödunud aastal kolmikhüppes kulla võitnud Mihkel Saks (Tallinna SS Kalev) tegi tänavu kaasa kaugushüppes, kus saavutas neljandal katsel hüpatud 7.46-ga teise koha. Esikoha võitis 7.87-ga Rain Kask.

Meeste 5000 meetri käimises võtsid kaksikvõidu Tabivere Bruno Jungi Käimisklubi esindajad: ajaga 22.18,62 oli parim Lauri Lelumees, 18 sekundiga kaotas talle Margus Luik.

Esikaheksasse jõudsid jõgevamaalastest ka Kaisa Kukk, kes oli 1500 meetri jooksus ajaga 4.45,18 kuues, ning Siimon Härm, kes lõpetas 400 meetri jooksu kaheksandana (52,17) ja kuulus neljanda koha saanud Audentese SK teatejooksumeeskonda.