Jõgevamaa kergejõustiklased edukad

Nädalavahetusel Tallinnas Kadrioru staadionil peetud 98. Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus võitsid Jõgevamaalt pärit kergejõustiklastest esikoha Reena Koll ja Anu Teesaar, medalile jõudsid ka Allar Lamp, Jakob Goroško ja Mihkel Saks.

Naiste teivashüppes kulla võitnud Reena Koll (KJK Visa) ületas algkõrguse 3.90 esimesel katsel, järgnev kõrgus 4.05 ei alistunud.

Naiste kuulitõukes tõi Anu Teesaarele (Nõmme KJK) esikoha viimasel katsel tõugatud 16.00, hõbeda võitnud Kätlin Piirimäed edestas ta 75 sentimeetriga. Teise medali sai Teesaar kettaheites, kus 48.83 oli paremuselt teine tulemus. Võitis 51.01 heitnud Kätlin Tõllasson.

Allar Lamp (Tartu ÜASK) pidi nii 1500 kui ka 5000 meetri jooksus tunnistama vaid ühe konkurendi paremust. 1500 meetris võitis 3.59,80-ga esikoha Andi Noot, Lamp jäi temast maha 37 sajandikuga, suutis aga lõpuspurdiga edestada Tiidrek Nurmet. 5000 meetri jooksus võttis võidu Nurme (1.23,50), Lamp lõpetas 14.25,69-ga.

Jakob Goroško (Tartu ÜASK) jõudis medalile mõlemal sprindidistantsil – 100 meetris andis 10,80 kolmanda ning 200 meetris 21,63 teise koha. Kolmikhüppes andis 15.30 Mihkel Saksale (Tallinna Kalev) kolmanda koha.