Jõgevamaa juhid propageerivad rongisõitu

Maavanem Aivar Koka sõnul sõidetakse rongiga Tallinna seetõttu, et propageerida mugavat ja ökonoomset reisimisviisi. Tallinnas tutvuvad omavalitsusjuhid ja maavalitsuse töötajad märtsis Balti jaama lähedal Nunne tänaval avatava Jõgevamaa Tallinna esinduse ruumidega ning arutavad võimalusi nende sisustamiseks.

“Meie maakonna pealinna esindus koosneb kolmest toast, millest üks on nõupidamiseruum. Võimalus on kasutada internetiühendusega arvuteid, faksi- ja paljundusaparaati. Esindusse tulla ja siinseid teenuseid kasutada võib iga jõgevamaalane, ” lausus Aivar Kokk. Tema sõnul hakatakse Tallinna esinduses tulevikus müüma ka Jõgevamaa käsitöömeistrite tooteid ja tutvustama maakonna sümboolikat.

“Jõgevamaa Tallinna esinduse avamine on väga vajalik, sest mitmed läbirääkimised, kokkulepete sõlmimine ja oluliste otsuste tegemine toimub just pealinnas,” avaldas arvamust Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Jõgevamaa maavalitsuse ja omavalitsuste esindajad kohtusid Tallinnas ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri Marika Priske ja teiste juhtivtöötajatega. Mõttevahetustel olid kõneaineks mitmed projektid: tööstuspargi rajamine Painkülla, raudteevõrgu arendamine ja kaasajastamine ning tänapäevaste infosüsteemide loomine. “Raudteega seotud probleemide arutamine on igati oluline mitte ainult Jõgeva linna, vaid kogu maakonna vaatevinklist. Imaveres töödeldavad palgid laaditakse vagunitest autodele Jõgeva raudteejaamas. See on vaid üks näide raudtee olulisest rollist majanduselus,” märkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

“Selleks, et sõiduaega ratsionaalsemalt ära kasutada, arutame Jõgevamaa arenguvisioonidega seotud teemasid ka vagunis korraldataval nõupidamisel,” ütles Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus