Jõgevamaa ja Enköpingi Kommuun uuendasid sõpruslepingut

Enköpingi Kommuun ja Jõgeva maakond alustasid koostööd kaheksakümnendate aastate lõpul. ?Seoses arenguga mõlemas piirkonnas tekkis vajadus sõlmida uus leping. Tarvidus oli tingitud sellestki, et Enköpingi Kommuunil on uus juht Ake Heden,? lausus Jõgevamaa delegatsiooni juhtinud maavanem Aivar Kokk. Tema ja Ake Heden kirjutasid alla ka koostöölepingule.

Aivar Koka sõnul on Enköpingi Kommuun vastavalt kokkuleppele valmis osalema keskkonnaprojektis vee- ja kanalisatsioonisüsteemide välja ehitamiseks Põltsamaa ja Pedja jõe vahelisele valgalale. Samuti hakatakse lepingu põhjal tegema koostööd sotsiaaltöö vallas, kusjuures võib teoks saada ka olukord, kus Rootsi eakatele pakutakse võimalust asuda veetma vanaduspäevi Jõgevamaal.

Enköpingi Kommuuni ettevõtjad on oodatud tuleval aastal toimuvale Kesk-Eesti Messile ja Jõgevamaa arengukonverentsile. Tuleval kevadel toimub aga Enköpingi kultuurinädala raames ka Jõgevamaa päev, kuhu sõidab osalema üle paarisaja jõgevamaalase.

Jõgevamaad külastanud Enköpingi delegatsiooni kuulusid ka eksmaavanem ja ettevõtja Priit Saksing, maavanema nõunik Vahur Kukk, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu sekretär Ülle Anton, maavalitsuse rahandusosakonna juhataja Ülle Johanson ja kalandusfirma juht Jüri Vooder.

?Olen rahul, et tänane maavalitsus jätkab koostööd Enköpingi Kommuuniga,? ütles delegatsiooni kuulunud ettevõtja Priit Saksing, kelle maavanemaks oleku ajal sõlmiti selle Rootsi piirkonnaga esimene sõprusleping.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus