Jõgevamaa hokimeeskond alustas kaotusega

Pühapäeval Tallinnas Tondiraba jäähallis peetud Eestimaa Spordiliidu Jõud jäähokimeistrivõistluste I liiga avamängus kaotas Jõgevamaa meeskond Harjumaad esindavale Saku HK-le tasavägises mängus 1:4 (1:0, 0:2, 0:2). Oma mängulist ülekaalu ei suutnud jõgevalased võiduks realiseerida.


2014. aastal avatud Tondiraba jäähallis esmakordselt mänginud Jõgevamaa hokimehed alustasid kohtumist enesekindlalt ning võitsid Rein Kivi väravast avakolmandiku 1:0. Külalismeeskond domineeris ka mängu jätkudes, kuid õnne oli edaspidi rohkem Saku meeskonnal. Jõgevalased ei suutnud enam oma rohkeid võimalusi ära kasutada, litter tabas mitmel korral ka väravaposti ja -latti.

Pealeviskeid väravale tehti mängu jooksul vastasest rohkem. Jõgeva meeskonda ei viinud sihile isegi see, et viimased neli minutit mängiti tühja väravaga, kui puurivaht Alar Tooming asendati kuuenda väljakumängijaga.

Jõu meistrivõistlusteks, mis on meie hokimängijatele hooaja tähtsaim turniir, on Jõgeva kokku saanud võimeka meeskonna. Maakonda on tulnud esindama ka mitmed Tallinnas ja Soomes elavad mängijad. Meeskonna kapteni Raul Kivi sõnul saadi koondisse enam-vähem kõik mängijad, keda sooviti. Jõgeva meeskond oli mänguks hästi valmis ja haaras kohe initsiatiivi, kuid kahjuks ei suudetud seda võiduks vormistada.

„Tänast mängupilti arvestades oleksime pidanud võtma kindla võidu, kuid sport on sport,” märkis pärast kaotatud avamängu esimese ründekolmiku ründaja Raul Kivi.

Uues mänguvormis jääle uisutanud Jõgeva meeskond mängis kolme ründekolmiku ja kahe kaitsepaariga. Kuigi sellises koosseisus pole sel hooajal varem mängitud, sujus koostöö väljakul võrdlemisi hästi.

„Esimeste vahetuste järel tundus, et võiduta me koju ei sõida, läks aga hoopis vastupidiselt. Esimesel kolmandikul oli Saku meeskond ka pabinas, oldi tõsise surve all, sest litter oli enamjaolt just nende tsoonis. Saku väravavaht tegi aga mitmeid imelisi tõrjeid ning abiks olid ka postid ja latid. Kui aga ise ei viska, visatakse sulle – meie ebaõnnest said vastased enesekindlust juurde ning nad suutsid meie väravavõrku toimetada koguni neli litrit. Pead me siiski norgu ei lase, oma vigadest tuleb õppida ning järgmisele mängule läheme me veel tugevamatena,” rääkis Kivi.

Olgu öeldud, et Saku meeskonna väravasuul tegi väga hea mängu Jõgevalt pärit Ainar Juht. Kindlasti mõjutasid mängu tulemust ka arvukad karistusminutid, mida Jõgeva meeskonnale kogunes 14. Korra mängiti minut aega isegi kolm viie vastu, kuid siis vastastel väravani jõuda ei õnnestunud. Kahel korral suutsid väljakuperemehed arvulise ülekaalu siiski väravaks realiseerida.

EMSL Jõud tänavustel meistrivõistlustel teeb kahes tugevusgrupis kaasa kaheksa meeskonda. Jõgevamaa meeskond kuulub koos Tartu Condori, Saku HK ja Viljandi Hokiklubiga esimesse tugevusgruppi, kus mängitakse kaks ringi turniirisüsteemis.

Esimeses ringis on Jõgevamaa meeskonnal pidada veel kaks mängu, mõlemad peetakse juba sel nädalavahetusel Tartu Lõunakeskuse jäähallis. Laupäeval kell 15 minnakse vastamisi Condoriga, pühapäeval kell 14 mängitakse Viljandiga.

Nagu ütles meeskonna treener Tiit Lääne, tulevad koosseisus ka mõned väikesed muudatused. „Usun, et meeskond on tugev ja võimeline mängima igat värvi medali nimel. Mis puutub esimeses mängus realiseerimata jäänud võimalustesse, siis kindlasti annab mõnel juhul tunda vähene mängupraktika. Just selliste tugevate vastaste nagu Saku vastu mängides.”

Meistrivõistluste teise ringi mängud toimuvad 3. ja 4. märtsil Viljandi jäähallis.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus