Jõgevamaa haridustöötajad lähevad Järvenpää kolleegidelt ideid hankima

?Väidetavalt on Soomes Euroopa parim koolitussüsteem ning Jõgevamaa haridustöötajad saavad võimaluse nende kogemusest õppida,? sõnas maavanem.

Maavanemast, maavalitsuse haridusspetsialistidest, maakonna koolijuhtidest ja õppealajuhatajatest koosnev delegatsioon külastab kolme päeva jooksul mitut Järvenpää haridusasutust. Kõige atraktiivsemaks on kindlasti mullu avatud Järvenpää uus gümnaasium, mida peetakse Euroopa kaasaegsemaks õppeasutuseks. Maavanema sõnul on selle kooli külastamisel ka laiem tähendus, saada ka Jõgevamaale taoline uus ja korralik gümnaasium.

?On alustatud läbirääkimisi haridus- ja teadusministeeriumiga Jõgevamaale eliitgümnaasiumi rajamiseks, seda loomulikult mõne eksisteeriva gümnaasiumi baasil,? sõnas Kokk.

Veel külastatakse kutsekooli, kus kõneletakse ametikooli ja üldhariduskooli omavahelisest heast koostööst, spordikooli, mille juurde on rajatud jäähall.

Maavanema sõnul võiks ka Jõgevamaa mõne spordikooli juures olla jäähall. Veel uudistatakse kultuuriturismi kooli, lasteaeda ja muusikakooli.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus