Jõgevamaa gümnaasiumis tuleb reedel osaluskohvik

Eesti Noorteühenduste Liit korraldab 27. Ja 28. novembril üle Eesti osaluskohvikuid, kuhuoodatakse kokku 1500 noort ja noortemeelset kodanikku arutlema tõsiste probleemide üle noorsootöö valdkondades. Jõgevamaa osaluskohvik toimub Jõgevamaa gümnaasiumis 28. novembril ja sinna on oodatud  meie maakonna noored alates 7. klassist.

Eesti Noorteühenduste Liit korraldab iga aasta novembris koos maakondlike noortekogude ja linna ning valla noortevolikogudega 15 osaluskohvikut eesmärgiga kuulda maakonna noorte arvamusi aktuaalsetel teemadel.

Osalejad liiguvad lauast lauda, igas lauas on kõne all erinev teema. Laudades on eksperdid, lauajuht ja protokollija. Kohvikusse kogunevad väga erineva tausta ja kogemusega noored ning noortemeelsed, et arutleda, kuhu noorsootöös tulevikus liikuma peab. Nii kohtuvad õpilased põhikoolidest, aktivistid keskkoolidest, asjaarmastajad kutsekoolidest, õpihimulised ülikoolidest, aga ka noored emad ja isad, töötavad noored ja otsustajad – vallavanemad, linnapead, firmajuhid, noorsootöötajad, maavanemad, ühiskonnaõpetajad, riigikogulased, koolijuhid.

Kuigi noortel on võimalus kaasa rääkida noortevolikogudes, õpilasesindustes või noorteorganisatsioonides, ei leia nemad ega ka “vanad” tihti aega oma igapäevaste kiirete tegemiste kõrvalt rahulikult maha istuda ja koos tulevikku vaadata. Selleks kutsub Eesti Noorteühenduste Liit koos osaluskogudega erinevad osapooled kokku just mitteformaalses kohviku stiilis, et meeldivas keskkonnas tulevikust unistada.
Kohvikus sündinud ideedele leitaks võimalus teostuda. Selleks osalevad kohvikutes ka Eesti Noorteühenduste Liit ja noortekogude-noortevolikogude meeskonnad. Olenevalt teemast ja otsusest, seotakse tulemused õigete inimeste ja organisatsioonidega.

Jõgevamaa osaluskohvikus käsitletavad teemad
*Kas tiigrid magavad talveund ehk mis sai e-riigist?
*Kooseluseadus – mida see meie jaoks tähendab?
*Kas kool saab olla huvitav?
* Appi! Ma lõpetasin kooli! Mis nüüd?
*Noorte osalus Jõgevamaal
*Alkoholi kättesadavus?!
*E-sigar, vesipiip, mokatubakas – kas ja kellele?

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus