Jõgevamaa gümnaasium kui hariduse lipulaev

Neljapäeval avalikustati tänavuse aasta riigieksamite tulemused ja meie maakonna parim oli Jõgevamaa gümnaasium, kus eksamitulemused ületasid ka vabariigi keskmisi näitajaid. See on suureks tunnustuseks kogu kooliperele, nii õpetajatele kui õpilastele. Nagu ütleb tänases lehes ka kooli direktor Priit Põdra, on õpetajate töö suurepärane, õpilased motiveeritud ja sihikindlad ning nende kodudes väärtustatakse ja hinnatakse haridust. Nende kõigi koostöös sünnib ka väärt tulemus.


Nii näiteks paigutus Jõgevamaa gümnaasium Eesti keele riigieksamiga vabariigi 164 koolist 14. kohale. Eksami sooritanud 76 õpilase keskmiseks tulemuseks oli 72,1 punkti. Eesti keskmine näitaja jäi kümne punkti võrra alla.

Ka kitsa matemaatika riigieksamil küündis Jõgevamaa gümnaasium maakonna parimaks, saades 21. koha. Laia matemaatika eksami tulemuste seas oldi seitse kohta tagapool. Lisades siia juurde inglise keele, kus esmakordselt tegid kuus õpilast rahvusvahelise Cambridge Advance Exami kõige kõrgemal C2 tasemel ja üheksa õpilast C1 tasemel, räägib see vaid Jõgevamaa gümnaasiumi üldisest kõrgest tasemest.

Viis aastat tegutsenud riigigümnaasium on lühikese ajaga tõestanud, et kvaliteetset ja nüüdisaegset haridust on võimalik saada ka väikestes maakonnakeskustes. Selleks ei pea tingimata suurlinna kooli õppima asuma, et tänases haridusmaailmas konkurentsivõimeline olla. Stabiilsus ja kvaliteet on Jõgeva kooli märksõnad, seda sõltumata aastakäigust või tähtede seisust.

Võib-olla on tugevuse aluseks seegi, et lisaks eksamitulemustele, on koolis samaväärselt olulised õpilaste ja õpetajate rahulolunäitajad. Nagu ütleb direktor, püütakse olla teel tarkuse ja õnne poole.

blog comments powered by Disqus