Jõgevamaa ettevõtjad on visalt küsinud töötukassa hüvitist

Eelmisest nädalast alustas töötukassa töötasuhüvitiste väljamaksmist. Kokku oli esimeste hüvitiste summa brutos üle 686 300 euro ja keskmine hüvitise suurus brutos 660 eurot. Rahuldati 173 tööandja taotlused, kelle juures töötab kokku 1039 inimest. Ka Jõgevamaa ettevõtjad on võimalusest kinni haaranud ja püüavad koondamisi vältida.


Töötukassa toetust on saanud näiteks Tormas tegutsev Rauduks OÜ, kes on toetust taotlenud 28 inimesele suurusjärgus 33 200 eurot. „Töötukassat ja vabariigi valitsust tuleb väga kiita, kes need meetmed nii kiiresti välja tõid,“ sõnas ettevõtte juhataja Andres Orumaa.
Põltsamaa vallas Puhu ristis tegutsev Puhu Risti Söögimaja OÜ kümme töötajat said töötukassalt toetust 6900 eurot. Hüvitist palutakse ilmselt ka selle ja järgmise kuu eest. „Müüme toitu kaasa ning pakume toitlustust ka tehastele,“ sõnas söögimaja perenaine Monika Janvest.
Nemadki on pakutud meetmega väga rahul ja selle eest tänulikud. „Sellest on väga abi,“ nentis Janvest. Seda, millal ettevõte võiks pärast eriolukorra lõppu jalad alla saada, Janvest ennustada ei osanud. „Elame üks päev korraga.“
Hambaravi Edent OÜ kümme töötajat said töötukassa meetmest toetust 7600 eurot. Kuna kliinik on peatanud terviseameti korraldusega plaanilise hambaravi, tuli uksed sulgeda. Seega nägi Edent OÜ juhatuse esimees Mart Lindpere töötasuhüvitise toetuses väga suurt abi.
Millal kliinik võiks uksed avada, Lindpere öelda ei osanud. „Jälgime uudiseid ning planeerime nii oma strateegiat,“ nentis Lindpere. Seega peavad hambaravi vajajad esialgu pöörduma erakorraliste muredega endiselt Tartusse.

KERTTU-KADI VANAMB

 

JÕGEVAMAA TÖÖTASUHÜVITISE SAAJAD

Ettevõte                             hüvitise  saajate arv    hüvitis koos  maksudega

Sawmill of Sadala OÜ               55                             51 892
OÜ Kaarland                            10                               8 649,63
Puhu Risti Söögimaja OÜ       10                                 6928,10
Kamari haridusselts                1                                 580,69
Actively OÜ                              2                                2 484,60
OÜ Vali Press                         12                             10 687,46
OÜ Aroko New                       8                                   5 386,99
OÜ Panther Teemaja              8                                5 216,86
OÜ Rauduks                         28                                33 204,18

blog comments powered by Disqus