Jõgevamaa eakad jäid arvutikomplektist ilma

Hansapanga Jõgevamaa kontorite juhataja Andre Arula sõnul hakkas pank sotsiaalse projektiga tegelema juba möödunud aasta märtsikuus ja praegune etapp on projekti lõppfaas. Arvutisaajad selgitati välja ajavahemikus eelmise aasta märtsist detsembrini ja sellega tegelesid pensionäride organisatsioonid iseseisvalt.


Esindus pidi tagama ruumi

“Meie ei suuda ega saa kahjuks Hansapangas otsustada, kuhu seenioride arvuteid Eestis kõige rohkem vaja on,? ütles Arula Vooremaale.

AS Hansapank pakkus omalt poolt välja tasuta arvutikomplekti koos tarkvara, printeri, ID-kaardi lugeja, mälupulga, paigalduse ja internetiliitumisega. Projektis osalemisel oli vajaliktagada arvutile asukoht ? kohapealne seenioride esindus pidi otsima ruumi, kus arvuti on avalikult kättesaadav, samuti tuli tagada arvuti turvalisus selles ruumis. Kohustuslik oli ka eelnev telefonikaabli või WiFi leviala olemasolu.

Lisaks pidi esindus tagama kõnealuses ruumis mööbli arvuti paigaldamiseks, arvutiga seotud jooksvate kulude katmise.

“Kui mõnda neist tingimustest ei suudetud täita, siis polnud kahjuks võimalik sellesse kohta arvutit paigaldada. Kõik küsijad, kes arvutikomplekti soovisid ja tingimused täitsid, said selle,” kinnitas Arula.

Arvutite paigaldamine ei olnud Arula sõnul mingil moel seotud Hansapanga Seeniorkaardi omamisega. “Arvutid on avalikus kasutuses, ka kõigi teiste pankade eakatele klientidele,? kinnitas Arula.


Pangateenused lähemale

Hansapanga meediasuhete juhi Kristiina Tambergi kinnitusel paigaldatakse arvutid kohtadesse, kus eakatel inimestel puudub praegu avaliku arvuti kasutamise võimalus.

“Sellel projektil on selgelt sotsiaalne külg, teisalt on ka meie soov pangateenuste kasutamine interneti teel eakamatele inimestele lähemale tuua. Arvutid on varustatud internetiühenduse ning printeriga, seega saab seal nii pangatehinguid teha, ennast maailmas toimuvaga kursis hoida kui ka olulist infot välja trükkida,” rääkis Hansapanga jaepanganduse direktor Margus Rink.

Tambergi sõnul on tegemist järgmise sammuga Hansapanga poolt möödunud aasta kevadel algatatud Seeniorprogrammi raames, mis on 60-aastastele ja eakamatele inimestele suunatud pakkumine. Seeniorprogramm ise sisaldab soodushinnaga pangateenuseid, nõustamisteenust ja koostööpartnerite juures soodustusi võimaldavat seeniori pangakaarti.

“Seeniorprogrammi üks eesmärke on aidata eakatel inimestel elada täisväärtuslikku elu ja sealjuures mugavalt oma pangaasjadega hakkama saada. Programmi raames on Hansapanga kontorites tööd alustanud 23 üle 60-aastaste klientide nõustamisega tegelevat töötajat, kes kliente pangateenuste kasutamise juures abistavad,? ütles Tamberg.

Hansapanga Seeniorkaardi omanikke on praegu juba ligi 60 000. Seeniorkaart annab soodustusi mitmesugustes teenindus- ja kaubandusettevõtetes: apteekides, sanatooriumides, ehitus- ja sisustusettevõtetes, kütusetanklates, reisifirmades, prillikauplustes ja mujal.
Eestis elab ligi 290 000 üle 60-aastast inimest. Vastavalt uuringufirma Emor eelmise aasta sügisel tehtud F-monitori uuringule peab 71% neist Hansapanka oma põhipangaks.


Jõgevamaa pensionärid loobusid ise

Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse esimehe Heino Ilvese sõnul loobusid meie maakonna pensionärid Hansapanga arvutikomplektist ise, sest nad ei suutnud tagada oma praeguses kooskäimise kohas arvuti kasutuseks sobivaid ruume ja ettenähtud tingimusi. “Loobusime, kuid meil on maavalitsuses arvuti kasutamise võimalus olemas,? kinnitas Ilves.

Miks Jõgevamaa Pensionäride ühendus ei pakkunud seda võimalust teistele Jõgevamaa eakate organisatsioonidele, ei osanud Ilves öelda.

Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Monika Aasa meelest on kahju, et olukorda on vaadeldud vaid Jõgeva linna seisukohalt. “Meil on ju veel teisi linnu ja ka maakohti, kus eakad koos käivad ja kindlasti oleksid leidunud sellised ruumid, kui ainult info oleks levinud,? ütles Aasa.

Hansapanga meediasuhete juhi sõnul paigaldati seenioridele mõeldud arvutikomplekt esimesena Viljandisse. Tartus, Pärnus ja Rakveres aga lausa mitmesse eri paika. Rakveres saavad näiteks eraldi arvutikomplektid nii Lääne-Viru Pensionäride Liit kui ka Lääne-Viru Pensionäride Ühing. Oma arvutid saavad Hansapangalt ka Narva Eesti Maja, Helme Päevakeskus, Lõuna-Eesti Haigla hooldusravikeskus Võru vallas Meegomäel ning päevakeskused Paides ja Kärdlas.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus