Jõgevamaa boksi naelaks kratid, päkapikk ja mootorratas

MTÜ Jõgevamaa Turism juhatuse esimees Taavi Pirk märkis, et juba kolmandat aastat on Jõgevamaa ettevõtted ja turismiühingud end messil “Tourest” ühises boksis tutvustanud. “Nii on võimalik messikülastajatele anda terviklikumat ülevaadet Jõgevamaast kui turismipiirkonnast, siinsetest turismimarsruutidest. See aitab turistil otsustada, kuidas konkreetset üritust või huviväärsust külastada. ”

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus konsultandi ja MTÜ Jõgevamaa Turism juhatuse liikme Kersti Kurvitsa sõnul äratasid messil tähelepanu mitmedki Jõgevamaal käivitatud turismiprojektid ja turismiarendajate poolt messile toodud eksponaadid. “Jõgeva MC MTÜ president Igor Ellisson esitles uhket külgkorviga mootorratast Kawasaki. Sihtasutus Kalevipoja Koda Saare vallast tutvustas Kratiküla ja teavitas Kalevipoja teemapargi olemasolust. Mõistagi olid kohal ka kratid ise, kes oma aktaktiivsusega pidevalt tähelepanu äratasid. Jõgeva linna kui Jõuluvana kodu esindas rõõmsameelne Päkapikk. Mõnedki soomlased olid meeldivalt üllatunud, et nüüd on oma kodu ka nende lõunanaabrite Jõuluvanal.”

“Igati positiivselt reageeriti ka võimalusele, et Jõgevale saab Jõuluvanale aastaringselt kirju saata,” rääkis Jõgeva linnavalitsuse spetsialist Helena Stepanov. “Samuti teavitasime messil hiljuti avatud Betti Alveri Muuseumist. Asjahuvilistele jagasime mitmeid Jõgeva linna tutvustavaid trükiseid,” märkis ta.

Nagu varasematel Tourest messidel, osalesid ka seekordselt Palamuse Kihelkonnakoolimuuseum ning Põltsamaa Muuseum. “Traditsiooniliselt andsime me ülevaate kogu Põltsamaa piirkonnast, mistõttu olime kaasa võtnud ka Põltsamaa turismikataloogid, samuti Tallinna-Tartu maanteel paikneva OÜ Puhu Kaubandus söögisaali ja kauplust tutvustava voldiku. Sageli tuli vastata Põltsamaa teemalistele küsimustele, kusjuures eriti sooviti teada Lossi restorani reserveerimisvõimalustest,” ütles Põltsamaa Muuseumi juhataja Rutt Tänav.

Kersti Kurvitsa sõnul tutvustati turismimessil vaatamisväärsusi ja puhkamisvõimalusi ka Kuremaal, Elistveres ja Kassinurmes. “Suur oli huvi Jõgevamaal elavate vanausuliste ja Peipsi äärse elulaadi ja kultuuritraditsioonide vastu, mistõttu oleks igati teretulnud, kui nad mõnel järgmisel messil ennast ise tutvustama tuleksid, ” märkis Kersti Kurvits.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus