Jõgevamaa allveekütid võitsid Eesti karika

28 võistlejast oli 12 Soomest ja üks Venemaalt.

Eesti Meistrivõistluste arvestuses võistles 13 kaheliikmelist võistkonda ja kaks individuaalvõistlejat.

Arvesse minevaid kalu, mille kaal vähemalt 300 grammi, said 15 võistlejat. Nelja kalaga tuli esikohale Juri Zverjev oma tütrepoja Ilja ees. Kolmanda koha sai üllatuslikult ainuke naisvõistleja Erika Kaski Soomest, püüdes 1260 grammi kaaluva angerja. Meeskondlikult tõid Tallinna I võistkonnale kindla esikoha Zverjevid, meeskondliku hõbeda said meie Tanel Sermat ja Ilmar Purju Viljandist. Kolmanda kohaga pidid leppima tugevad Soome võistlejad Tero Sallin ja Matti Pyykko Kampela I võistkonnast. Selle Helsingi klubi tegemistega võivad asjast huvitatud tutvuda internetiaadressil www.teamkampela.com.

Jõgevamaalt olid veel võistlemas Kaido Keske ja Argo Aasmaa Kuremaalt, olles meeskondlikult kuuendal kohal, ning Ilmar Kaasik Tabiverest ning Raivo Joorits Põltsamaalt, kuid nende kalad olid sellel võistlusel alakaalulised.

Teisel päeval grupeeriti võistkonnad kolmeliikmelisteks, neid oli kaheksa. Vesi oli endiselt külm ja kala vähe.

Klubide karikavõitjaks tuli võistkond koosseisus Kaido Keske ja Argo Aasmaa Kuremaalt ning Ilmar Purju Viljandist. Teiseks jäi tallinna võistkond, kuhu kuulusid Juri ja Ilja Zverjev ning Timofei Rubtsov. Kolmandaks jäid soomlased ? Rauma I võistkond koosseisus Yrki Vanne, Kimmo Hohkuri ja Agi Nousiainen. Neljanda kohaga pidid leppima Ilmar Kaasik, Valdur Udumäe ja Tanel Sermat, kes esindasid Tabivere võistkonda. Individuaalselt oli 2650 punktiga tugevaim Kaido Keske, jättes teiseks Yrki Vanne ja kolmandaks Marko Salakari Soomest, punktid vastavalt 1370 ja 1354.

IVAN JUNNINEN

blog comments powered by Disqus