Jõgevalt pärit Rainer Olgo paneb Tartus “rotid” jooksma

Tartu kesklinnas näeb aeg-ajalt ikka atraktiivseid vaatemänge. Elevust on tekitanud näiteks Emajõel ujuvad pallid ning rotikostüümides ringi jooksvad inimesed.

Kõik see rutiinses argimiljöös ebaharilikuna mõjuv saab teoks Pallirallil ja Rate Race’l ehk rotijooksul. Vaimukaid ja ühtlasi heategevuslike eesmärkidega sündmusi korraldab Eesti Ettevõtlike Noorte Koja (JCI)  Toomemäe koda, mille president Rainer Olgo on sündinud ja kasvanud Jõgeval ja siin ka oma esimesed töökogemused saanud.

Rainer Olgo sõnul on Rate Race välisriikideski korraldatav jooks, kus osalevad peamiselt tubast ning arvuti- ja kontoritööd tegevad inimesed.

“Neid kutsutakse ju “kontorirottideks”, mistõttu jooksul nimeks rotijooks. Kostümeeritud jooksjad stardivad Raekoja platsilt, kus ka finišeeritakse. Energiat lisab jooksuseltskonna endi lõbus meeleolu ja pealtvaatajate hoogne kaasaelamine,” rääkis Rainer, kes on ka ise rotijooksus oma kiiruse ja osavuse proovile pannud.

Kord kehastas ta näiteks lustakal spordivõistlusel maja. Koos sõprade ja tuttavatega Eesti Ettevõtlike Noorte Koja Toomemäe Kojast ja Tartu Tamme Lions-klubist korraldab Rainer Olgo ka pallirallit. “Idee sai alguse Ameerika Ühendriikides sealsete lõviklubide eestvedamisel läbi viidavast pardirallist, kus märgistatud kummipardid vette visatakse ja vaadatakse, kelle part kõige kaugemale ujub. Kuigi Emajõel on omajagu ehtsaid parte, on kummist lindude hankimisega raskusi. Nii otsustasime hakata läbi viima pallirallit, kus laste pallimere pallid Kaarsillalt vette visatakse. Pallirallile on oma õla alla pannud mitmed organisatsioonid ja ettevõtted, näiteks lõviklubi Tartu Tamme, kust on pärit ka Eesti Lions-piirkonna praegune kuberner Andrus Kõre, ning Vudila mängumaa Kaiaverest. Viimati mainitud firmast on osalejaid lõbustamas ka vutt Vuta,” rääkis Rainer Olgo.

“Nii Rate Race kui ka palliralli on heategevuslikud ettevõtmised, mille organiseerimisel kogume tulu nii andekatele kooliõpilastele kui ka Tartu Kristlikule Noortekodule,” lisas ta.

 

Esmatähtis eneseharimine

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda, mille Toomemäe koda Rainer Olgo presidendina juhib, on ülemaailmne kodanike ühendus, mis on esindatud rohkem kui sajas riigis ning mõeldud kuni neljakümneaastastele aktiivsetele inimestele.

“Ühenduses peetakse esmatähtsaks enesearendamise võimalusi juhtimise, sotsiaalse vastutuse, ettevõtlikkuse ja rahvusvahelise koostöö alal,” tutvustas Olgo organisatsiooni.

“Meie tavade kohaselt olin ühe aasta Toomemäe koja asepresident ja nüüd usaldati mulle presidendi amet. Igal presidendil on küll soov ja võimalus uusi ideid pakkuda, samas peetakse klubis väga oluliseks ka traditsioone. Oma motoks oleme valinud “Tegijad teevad”,” rääkis ta.

 

Töökasvatus algas kodust

Rainer Olgo on lõpetanud Jõgeva ühisgümnaasiumi. “Kooliaastad olid toredad, lemmikõpetajaks oli klassijuhataja Helju Nõu. Enamikust  tolleaegsetest kaaslastest on saanud tublid ja edukad ühiskonnaliikmed.

Tööalase kasvatuse sain aga ennekõike kodust. Mitmed aastad lõin kaasa meie pere ühises ettevõtmises kurkide kasvatamises. Jõgeva MEK-ist välja arenenud Jõgeva Ehituskaubanduses, kus kunagi töötas mu isa, olin väravavalvuriks. Ja kui rammu juba juurde tuli ja tsemendikotte tõsta jõudsin, siis transporditööliseks,” rääkis Rainer, kes on töötanud ka baarimehe-turvamehena, müüjana telefonipoes ja autokeemia müügiesindajana.

2005. aastal asutas Algis Astmäe ettevõtte 777 Kinnisvara, mida siis sõber Raineri juhtima palus. “Ettevõte oli üsna edukas ja sain näiteks Tartu linnavalitsuse aukirja tublimate ettevõtjate hulka kuulumise eest. Kahjuks turuolud 2007. aasta lõpus muutusid ning otsustati kinnisvara alane tegevus lõpetada,” meenutas Rainer Olgo. Praegu on ta üheks eestvedajaks kinnisvaraettevõttele Stace Kinnisvara, mille lõi mõnda aega tagasi koos oma sõbra Tarmoga.

“Kinnisvaraettevõtluses pakub mulle ennekõike huvi mitmekülgsus ja võimalus suhelda väga erinevate inimestega. Siin pole kaht ühesugust objekti ega tehingut, valdkond on tihedasti seotud psühholoogiaga, millesse mul samuti on soov süüvida,” rääkis Rainer.

Nädalavahetustel ja pühade ajal püüab Rainer võimalikult sageli koos oma tütre Keitiga sünnilinna Jõgevale sõita. “Jõgevale on viimasel ajal tekkinud juurde mitmeid vaatamisväärsusi . Minu kollektsionäärist ja ajaloohuvilisest sõber Sergei Jerjomin on edukalt käivitanud ajalooklubi Pommiauk.

Kui “õigeks” Tartu vaimuks on pakutud mitmeid kuulsaid ja kurikuulsaid mehi, siis Jõgeval on kindel “Hea Linna Vaim”, mis sai siia endale väärika koha tänu karismaatilisele linnapeale Ants Pajule, kelle kaasakiskuvast ja õpetlikust jutust minagi osa saanud olen. Jõgeval on alati hea vestelda muheda ja elutarga vanaisa Unoga. Eriliselt hingekosutavalt on vanaisa ennast avanud jalutuskäikudel oma kodumetsades. Isaga on huvitav diskuteerida nii lokaalsemate kui ka globaalsemate teemade üle. Oleme nii eriarvamustele jäänud kui ka ühise keele leidnud.”

 

Püüab tervislikult toituda

Rainer Olgo märkis huumorimeelselt, et jälgib sedagi, et vanematekodus liiga rammusat toitu ei pakuta, sest ta suhtub tervislikku toitumisse tõsiselt ja peab veebikeskkonnas koos nõustajatega Parema Elu koolitustelehel avalikku toidublogi. “Oma toitumisharjumusi muutma ajendas mind eelkõige soov tervisehäireid õigeaegselt ennetada. Mingist toidust täielikult loobunud ma pole, söön mitmekülgselt, kuid mõõdukalt,” ütles 33-aastane ettevõtja ja agar kaasalööja Eesti Ettevõtlike Noorte Koja tegevuses.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus