Jõgevale tuleb täna enam kui tuhat kunagist koolijütsi

Täna kohtuvad Jõgeval  linna kunagiste keskkoolide, s.o ühisgümnaasiumi ja gümnaasiumi vilistlased.  Kokkutulekule on oodata üle tuhande osaleja.  


Korraldajad on valmis vastu võtma ka need tulijad, kes end ette ei registreerinud. “Meiega on ühendust võtnud endised õppurid üle Eesti, neil on tõsine huvi osaleda. Tulemas on palju ka neid kunagisi õpetajaid, kes enam koolis ei tööta,” rääkis kokkutuleku üks peakorraldajaid Nele Graverson.

Jõgeva koolide kokkutulekule on oodatud kõik, kes peavad neid õppeasutusi omaks ja oluliseks. Huvi on tundnud needki,  kes on käinud siin koolis  9 või 10 klassi. “Nad tunnevad, et see kool on neile oma, paar aastat õpinguid mujal ei ole neid hiljem nii tugevalt sidunud. Loomulikult on nemadki oodatud, sest see on ju nende kool,” kinnitas Nele.  

Uue traditsiooni algus

Jõgeva koolide vilistlaste kokkutulekuga pannakse alus uuele traditsioonile. Nele Graversoni sõnul on endised õpilased ühe linna noored olnud ning ikka omavahel suhelnud. “Õppisime küll erinevates koolides, aga sõbrad olime ikka,” märkis ta. Seetõttu leiti, et on tark korraldada ühine kokkutulek. “See on mõistlik ka ressursside poolest, saame kaasata rohkem toetajaid. Kokkutuleku korraldamine on üsna kulukas, miks mitte seda koos teha,” ütles Nele.

Ühise kokkutuleku ideed on tunnustanud nii õpetajad, kunagised õpilased kui Jõgeva linn. “Sel aastal möödub sada aastat hariduse andmise algusest Jõgeval. Nii on hea kokkutuleku traditsiooniga just nüüd alustada. Tore, kui need kaks tähtpäeva käiksid ühte sammu.”

Praegu on kokkutulek korraldatud kunagiste keskkoolide  ehk gümnaasiumi ja ühisgümnaasiumi vilistlastele, edaspidi on plaanis kaasata ka uus Jõgevamaa gümnaasium. Nele Graversoni sõnul toimunuks kokkutulek nende jaoks veel liiga vara, kuid näiteks viie aasta pärast, kui uut sündmust planeeritakse, on uus õppeasutus nõus osalema.

Eduka ürituse korraldamise taga on hästi toimiv meeskond. Sinna kuuluvad Mairi Koll, Kadri Toit, Riina Salminen, Imre Mihhailov, Raul Soodla ja Nele Graverson. “Mul on nii hea meel, et meil on hästi toimiv meeskond. Aitame üksteist ning mõistame ja täidame ülesandeid juba ilma ütlematagi,” kiitis Nele. 

Üllatusterohke aktus

Aktuse ja kogu peoõhtu kandev jõud on vilistlased. Kokku on kutsutud vilistlaskoor, kes esitab tuttavaid laule kooliajast, mida omal ajal lõpuaktustel lauldi. Koos publikuga lauldakse Jõgeva linna laulu.

 “Aktus teeb hingele pai. See on südamlik kokkusaamine õpetajate ja lõpetanutega, et üheskoos vanu kooliaegu meenutada,” lausus Nele, kes lubas, et aktus on täis üllatusi. Koolide endised direktorid on kohal ja võtavad sõna, soovijatele on avatud vaba mikrofon. Kaasa võiks võtta sularaha, sest toimub nostalgiline oksjon, kus saab endale soetada toetajate poolt välja pandud asju, mis Graversoni kinnitusel kindlasti õhtu jooksul ära kuluvad. “Oksjonil on ka asju, mille on välja pannud õpetajad ja mis on mõeldud just vilistlastele,” lisas ta ja jättis saladuskatte alla, mida täpsemalt oksjonilt osta saab.  

Kõik koolimajad on avatud

Pärast aktust on nii Rohu, Piiri kui ka Aia tänava koolimaja uksed vilistlastele valla. Kes soovib, saab minna oma vanasse kooli ja seal ringi vaadata. Piiri ja Rohu tänaval on koolis võimalik kohtuda oma õpetajatega. Kes millises klassis asub, saab teada koolimaja ukselt infolehtedelt. Avatud on ka Jõgevamaa gümnaasiumi uksed, et külalised saaksid kõige uuemat kooli uudistada. 

Peol on tuntud artistid

Õhtune programm algab juba kell seitse Virtuses. Uksed on lahti kella kuuest. Siin astub üles ansambel Junkop koosseisus Tiit Käosaar (klahvpillid), Margus Mändmets (laul), Tõnu Hallik (kitarr), Kalmer Paju (löökriistad), Ergo Lind (basskitarr). Tegemist on aastatel 1985-1989  tegutsenud Jõgeva II keskkooli bändiga.

Õhtut juhivad ägedad diskorid kooliajast Ainar Ruussaar, Raul Soodla ja Imre Mihhailov. Õhtu peaesinejaks on vanade diskorite soovitusel legendaarne 2 Quick Start.

Virtuses on peopaigaks muudetud nii suur saal, maadlussaal kui fuajee. Graversoni sõnul jagub  peomelule vaatamata piisavalt vaikseid kohti, kus saab oma vanade sõprade ja klassikaaslastega juttu ajada. 

Palju toetajaid

Kokkutulekut toetavad paljud vilistlased ja kohalikud ettevõtted. “Neid, kes tahavad kokkutuleku korraldamisele kaasa aidata, on üllatavalt palju. See on väga meeldiv, et vilistlased ja kohalikud ettevõtjad on nõus toetama ning pakkuma abi valdkonnas, kus nad tegutsevad,” märkis Graverson.  Praeguseks on andnud oma toetusest teada Parimpidu.ee, osaühingud Põhjatuul, Starmaster, Felling OÜ, MultiMaksi, Goldstern, Moreen, Biohouse, Gamer Kaubanduse OÜ, Softcom, Chtriston, A.P. Mets Maahaldus, Jõgeva Autoveod, Kärde baar, Sirtsu tordid, JJ Street, Aivar Kokk, Marek Saksing, Toomas Orumaa, Indrek Piir, Kuno Rääk, Ain Käpp, Andu Saundi, Mariana Maante, Anti Orav, Jõgeva linnavalitsus, Jõgeva maavalitsus, Rõngu Pagar, Liviko AS, A. Tammel AS. Lisaks aitavad korraldamisel  vabatahtlikud gümnasistid. 

Jõgeva koolide kokkutuleku ajakava

*15.00 aktus Jõgeva kultuurikeskuses.

*16.00–18.00 koolimajade külastamine, Rohu ja Piiri tn koolimajas kohtumine õpetajatega.

*18.00  avatakse Virtuse uksed

*19.00 algab õhtune programm

*Info Jõgeva linna ja põhikooli koduleheküljel ning Facebook’is

*Osalustasu 15 eurot saab maksta ainult sularahas

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus