Jõgevale on plaanis rajada tenniseväljakud

Möödunud pühapäeval Jõgeva spordikeskuses Virtus kohaliku tenniseklubi Artemis ja Eesti Tennise Liidu eestvedamisel toimunud tennisepäeval tutvustas abilinnapea Kalmer Lain plaani rajada Jõgevale kunstmurukattega tenniseväljakud. Tennisehuvilised said reketit ja palli proovida ning aimu ka tennisemängu põhimõtetest.

Praegu on Jõgeval võimalik tennist mängida ainult Virtuse saalis. Kolm välisväljakut, millest esialgu on plaanis välja ehitada kaks, on planeeritud Aia tänava koolimaja juurde, kus varem asus käsipalliväljak. Projekti oli kohalolnuil võimalik oma silmaga uurida.

“Kunstmurukattega väljaku kasuks otsustasime sellepärast, et sellist väljakut on lihtsam hooldada kui liivaväljakut,” ütles abilinnapea, tenniseklubi Artemis liige ja maakonna mullune tennisemeister Kalmer Lain. “Ka võimaldab vett läbi laskev kunstmuru, mille alla paigaldatakse drenaazhikiht, mänguhooaega varem alustada ja hiljem lõpetada. Kunstmuru eri variantidest valisime n-ö keskmise kiirusega katte.”

Esimese tenniseväljakute ehitamise taotluse esitas tenniseklubi Artemis juba 1999. aastal ja nüüd on tennisehuviliste soovi täitumine Kalmer Laini sõnul tõenäolisem kui kunagi varem.

“Kogu projekt läheb maksma ligikaudu kolm miljonit krooni, esimesed kaks väljakut loodame valmis saada pooleteise miljoni krooniga,” ütles Kalmer Lain. “Pool miljonit krooni on eraldanud linnavalitsus, ülejäänud raha loodame saada Hasartmängumaksu Nõukogult ja kohaliku omavalitsuse investeeringutoetuste kasutamise kavast ehk KOIT kavast. Hasartmängumaksust raha eraldamise on vastav komisjon juba otsustanud, otsuse alt on puudu vaid siseministri allkiri.”

Moraalne tugi

Esimesed kaks väljakut loodetakse valmis saada juba tänavu. Tulevikus on plaanis rajada väljakute juurde ka valgustus. Maakondades tennisemänguvõimaluste laienemisele kaasa aitamise on oma südameasjaks võtnud ka Eesti Tennise Liit. “Meie üks ja ainus prioriteet, mis on kirjas ka

Villu Varese sõnul on tenniseliidu eestvedamisel koos käivas ümarlauas esindatud paarkümmend tenniseklubi, kellel konkreetsed sise- või välisväljaku rajamise plaanid, aga ka needsamad maaletoojad.

“Näiteks PVC-hallide puhul pakuvad tarnijad tenniseliidu liikmesklubidele paarikümneprotsendilist soodustust, soodsamalt saab hankida ka välisväljakute kunstmurukatet,” ütles Villu Vares. “See pole küll raha, mida saaks reaalselt käega katsuda või seifi panna, aga ikkagi märkimisväärne kokkuhoid.”

Eatu mäng

Küsimusele, miks inimesed üldse tennist mängima peaksid, vastas Villu Vares, et see on mitmekülgselt arendav võistlusmäng, mis ei nõua suure meeskonna kokkuajamist: piisab vaid, kui sõbraga kokku leppida. Teisalt on tennis nn eatu spordiala: seda saab harrastada lapsena, aga ka seitsme-kaheksakümneaastasena. Samuti on see huvitav mängida nii siis, kui oled alles algaja, kui ka siis, kui oled proff: tuleb vaid leida enam-vähem sarnaste võimetega partner.

“Jõgeva on selles mõttes õnnelikus olukorras, et siin on tenniseelu vedamas selline entusiast nagu treener Hillar Sibul,” ütles Villu Vares. “Usku sellesse, et siinsed väljakud valmis ehitatud saavad, lisab asjaolu, et vettpidav rahastussüsteem on olemas. Mis aga kogu Jõgevamaasse puutub, siis välisväljakute rajamise suunas tegutsetakse ka Tormas ning maavalitsuse eestvedamisel saavad kõik omavalitsused nn mini-arenad, kus samuti tennist mängida annab.”

Eesti Tennise Liidule on uue ja ettevõtlikuma hingamise Varese sõnul toonud ligemale aasta tagune presidendivahetus: liitu juhib nimelt ärimehest tennisehuviline Urmas Sõõrumaa, kes on Varese sõnul lubanud oma isiklikust rahast toetada tennisekomplekside rajamist maakondadesse, eriti juhul, kui kompleksis on neli või enam väljakut.

Peale Villu Varese esindasid tenniseliitu Jõgeva tennisepäeval veel seeniorspordi ja klubide toimkonna juht Raido Rätsep ning Eesti B-koondise 16-aastased mängijad Jakov Tširkin ja Erik Aunapuu. Rätsep andis arvukatele huvilistele esmaseid teadmisi reketi ja palli käsitsemisest, Tširkin ja Aunapuu pidasid rahva ees maha näidismatši. Hiljem korraldati veel täpsusmäng ja peeti sõprusmatš tenniseliidu ja tenniseklubi Artemis vahel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus