Jõgevale bussijaama rajamine sõltub eelkõige koostöövalmidusest

Varasema pika protsessi jätkuna kohtusid Jõgeva maavanema Aivar Koka juures maavalitsuse, Jõgeva linna ja ATKO Grupi esindajad. Jõgeva linnavalitsusel on valminud vastav projekt. Hoone ja varikatused oli nõus välja ehitama AS ATKO Grupp, kui trassid ning teised kommunikatsioonid ja ka bussijaama platsi ehitab linnavalitsus. Sellist võimalust kaalub linnavalitsus kindlasti ühe variandina.

Novembrikuu linnavolikogu peab otsustama

Kokkuleppe kohaselt võtab Jõgeva linnavalitsus novembrikuu volikogu istungi päevakorda investeeringute võimaluste leidmise. Samuti otsustati nõupidamisel luua töörühm, mille ülesandeks oleks Jõgeva bussijaama väljaehitamine ja edaspidise töö korraldamine. Linnavalitsus esitab eelneva analüüsi põhjal oma ettepanekud novembrikuu volikogule täpsemate arengusuundade üle otsustamiseks.

Eskiisprojekti tasemel on olemas ka visioon, milline peab olema tulevane hoone ja milliseid ruume ta peab sisaldama.

“ATKO Liinid loeb Jõgeva linna enda jaoks huvitavaks ja perspektiivikaks. Tahame projekti tulla oma osalusega ja ka oma rahaga. Tahame, et rajatavas bussijaamas oleks võimalik müüa bussi-, rongi- ja lennukipileteid ning pakkuda kõikvõimalikke turismiga seonduvaid teenuseid. Uude hoonesse tuleks samuti avalik tualett ning inimesed saaksid olla talvel soojas ruumis ja suvel vihma eest varjul. Hoonesse tuleb veel toitlustuskoht. Elu näitab, kui kiiresti antud projekt valmis saab. See sõltub eeskätt meievahelisest koostööst,” teatas ATKO Grupi nõukogu esimees Arvo Sarapuu.

Bussijaam läheks maksma 2 miljonit krooni

Tema hinnangul oleks Jõgevale mõistlik rajada ligi 2 miljonit krooni maksev hoone. Ülejäänud investeeringud sõltuvad sellest, kui palju rajatakse kommunikatsioone ja platse ning tänavavalgustust.

“Praegu on ettevõttest nimega Jõgeva Bussijaam vara ning ennatlik rääkida, sest selle kohta kindlaid volikogu otsuseid ei ole. Samas on linn tegelenud bussijaama rajamise probleemiga juba mitu aastat. Projektid on valmis ja meil väga hea meel, et maavalitsus on nüüd meie bussijaama rajamise kavatsusega ühinenud,” märkis linnaarhitekt Anne Örd.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus