Jõgeval võistlevad taas vokaalansamblid

 

Jõgeva gümnaasiumis algasid esmaspäeval XVII Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad. Esmaspäevast tänaseni toimuvad koolisisesed kontserdid, homme kell 12 avatakse aga gümnaasiumi aulas üleriigiline vokaalansamblite konkurss.

Kui varem võtsid Alo-päevade konkursil üksteiselt mõõtu vaid kooliansamblid, siis teist aastat osalevad sellel ka kuni 26-aastastest noortest moodustatud kollektiivid. Otsa teevad homme lahti siiski nooremad lauljad: kell 14 algaval kontserdil astuvad üles neljandate ja  viiendate, kell 16 kuuendate ja seitsmendate ning kell 17.30 algaval kontserdil kaheksandate ja üheksandate klasside ansamblid. Laupäeva hommikul jõuab esinemiskord gümnaasiumiastme ansamblite kätte: neid saab kuulata kell 11 ja kell 14 algaval kontserdil. Kell 16 algaval viimasel kontserdil on lava kuni 26-aastaste ansamblilauljate päralt.

Gümnaasiumiastme vanuserühm ongi esindatud kõige suurema arvu ansamblitega (20), kõige napimalt on osalejaid aga kuuendate-seitsmendate klasside vanuserühmas (6). Ühtekokku astub žürii ja publiku ette 54 ansamblit. Kahjuks ei ole nende seas seekord ühtegi Jõgevamaalt pärit koosseisu.

“Maakondlik ansamblite konkurss meil küll toimub, ent selle paremad, kellele on antud soovitus Mattiiseni-päevade konkursil osaleda, sellele miskipärast ei tule,” ütles muusikapäevade peakorraldaja, Jõgeva gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. “Järvamaal on seevastu kombeks, et Alo-päevade konkursile tulevad just maakondliku konkursi paremad.”

Maret Oja sõnul on konkursil aastast aastasse esindatud enam-vähem samad koolid ja laulustuudiod.

“Olen vahel mõelnud, et pildi värskendamiseks võiks hakata neile, kes senini osalejate ringi pole kuulunud, valikuliselt kutseid saatma,” sõnas Maret Oja.

Vokaalansamblite konkursi žürii kannab Alo-päevade konkursil traditsiooniliselt Suure Kõrva nime ning sellesse kuuluvad tänavu Janne Fridolin, Raili Jaanson, Laine Randjärv, Marge-Ly Rookäär, Märt Avandi, Lauri Breede, Mihkel Kübar, Urmas Lattikas, Peeter Perens ja Raul Talmar. Enamik neist on nimekad muusikainimesed, mõned on tuntud aga ka muul alal. Jõgeva gümnaasiumi vilistlase Janne Fridolini näol on Suures Kõrvas seekord esindatud ka Eesti Muusikaõpetajate Liit: Janne on selle organisatsiooni juhatuse esimees. Muusikapäevade ajal on võimalus näha teda ka dirigendi rollis, sest laupäeva õhtul kell 19 annab kontserdi tema juhatatav noortekoor Vox Populi. Nad esitavad kirju kava, milles palasid kooriklassikast džässitöötlusteni.

Vokaalansamblite konkursi paremad kuulutatakse välja laupäeva õhtul kell 20.

Muusikapäevi korraldavad Jõgeva gümnaasium ja MTÜ Tähetund.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus