Jõgeval võistlevad kergejõustiku maailmanimed

Neljapäeval, 28. mail kogunevad Jõgeva linna staadionile BigBanki Kuldliiga võistlusele Eesti ning ka välismaa kergejõustikutipud, kelle hulgas olümpiavõitja Gerd Kanter, Euroopa meistrid Ksenija Balta, Mikk Pahapill ning kõigi ootuste kohaselt ka legendaarne odaviskaja Tero Pitkamäki.

Eelmainitud suurkujudele lisaks võistleb Kuldliiga Jõgeva avavõistlusel ka kohalik odaviskeäss Mihkel Kukk, kes tegi möödunud aastal oma olümpiadebüüdi. Kohalikest sportlastest tuleb kohale veel selle hooaja maailma kettaheitetabelis neljandal kohal paiknev Märt Israel, kaugushüppaja Tõnis Sahk ning ka tõusev kolmikhüppetäht Jaanus Uudmäe.

Eesti suurim kergejõustiku hooajavõistlus BigBank Kuldliiga toimub Jõgeval esmakordselt ning ka väga erilisel ajal, sest tänavu tähistatakse Eesti kergejõustiku sajandat sünniaastat. Lisaks suurele juubeliaastale on Eesti kergejõustik läbi aegade ühes paremas seisus, kuna hetkeseisuga asuvad hooaja maailma edetabeli tipus on kolm Eesti sportlast: Gerd Kanter, Mikk Pahapill ja Ksenija Balta. Ürituse peakohtunik on Peeter Randaru ning Jõgeva Kuldliiga kohtunik on Hanno Koll.

Kõikidel aladel staadionirekord

Et Jõgeva linna staadionil pole varem selliseid suurvõistlusi peetud, siis purustatakse ürituse peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul 90 protsendi tõenäosusega kõikidel võisteldavatel aladel staadionirekord. Samas lisas ta, et nii mõnigi Eesti rekord on ohus. “Kui Ksenija Balta on stardis, siis on igal alal oodata supertulemust,” kinnitas Lilliallik.

Ka kaugushüppes võib võistlus põnevaks minna, sest lisaks Pahapillile on võistlustel kaheksat meetrit püüdev Tõnis Sahk ning kolmikhüppaja Jaanus Uudmäe. Eesti kaugushüppajatel on tarvis kaheksa meetrit kaugushüppekastis kätte saada, kuna soomlased on juba selle tulemuse ületanud sportlasi ning lähedal on sellele ka lätlased ja leedukad. Meie sportlased ei saa ju naabritest kehvemad olla.

BigBanki Kuldliiga on Baltimaade kõige suurem kergejõustikusari. “Rasketest aegadest hoolimata on head tulemused siiski hästi tasustatud,” lubas Lilliallik ning selgitas, et Eesti rekordit premeeritakse kuni 100 000 krooniga ning maailmarekordi sooritanud sportlasele makstakse lausa 500 000 krooni, mida on isegi rohkem kui Euroopa Grand Prix võistlusel Zürichis.

Õpilastele sissepääs tasuta

Loomulikult ei tee sportlased häid tulemusi, kui puudub publiku toetus. Seega oodatakse kahe nädala pärast Jõgeva staadionile suurt hulka pealtvaatajaid, kes võistlejaid ergutaksid. Kohapeal jagavad sportlased huvilistele ka autogramme, mõningaid neist võib näha ka  juba päev enne võistlust, sest suurnimed tulevad kindlasti varem staadioniga tutvuma. Seega on spordihuvilistel staadionile asja juba varem.

Korraldajate sõnul pole Kuldliiga võistluse eesmärk kasusaamine ja pilet võistlusele pole kallis. Täiskasvanu pilet maksab 50 krooni ning pensionärid saavad sisse poole hinnaga. Õpilastele on sissepääs õpilaspileti ettenäitamisel tasuta.

“Ma ei tahaks sellist olukorda, kus lapsel jääb raha puudumise tõttu sündmus nägemata,” selgitas linnapea Viktor Svjatõšev. Võimalik on soetada endale ka Kuldliiga hooajapilet, millega saab lisaks kõikide suviste Kuldliiga võistluste nägemisele kokku enam kui 3000 krooni eest soodustusi.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus