Jõgeval tuleb üle-eestiline tantsuvõistlus

“Magus Algus” on tantsuvõistluste sari neile tantsijatele, kellel ei ole veel võistlusklassi.

Laste tantsuturniir ?Premia Karikas? on aga mõeldud E-klassi (esimene ametlik võistlusklass) tantsijatele, kes ei konkureeri veel Eesti Karikavõistlustel.

Ürituse korraldaja, tantsuklubi Laguun juhatuse liige Ivo Kapet ütles, et tegemist on ainukese algajatele mõeldud karikasarjaga, igal osavõistlusel võistleb umbes 200 tantsupaari üle Eesti.

Kapeti sõnul tahetakse korraldada osavõistlusi erinevates linnades ja piirkondades, kus tegutsevad võistlustantsuklubid ning et paljude klubis Laguun tantsivate laste vanemad on pärit Jõgevalt. Samuti asub siin spordihoone Virtus, kuhu võistlejad ära mahuvad.

Kõige nooremad osalejad “Magusa Alguse” sarjas on viie-kuue- aastased, kes on ära õppinud kaks tantsu.

?Meil on võistlusklassid kahe, nelja ja kuue tantsu esitajatele, eraldi võistlevad need, kes on jõudnud juba natuke kaugemale, E-klassi,? rääkis Kapet.

Tantsuklubi Stiil tegevjuht Valev Pärn ütles, et võistlusest võtavad osa peaaegu kõik Jõgeva noored peotantsijad.

?Kodusel võistlusel on ikka kergem: esiteks aitavad koduseinad, teiseks on osalemine märksa odavam,? ütles Valev Pärn. Tema sõnul on võistlustants üsna kallis ala ning ka võistlemas käimine nõuab suuri kulutusi.

Pärn ütles, et taasiseseisvunud Eestis on see Jõgeval seni toimunud võistlustest suurim, viimastel aastatel on Jõgeval toimunud võistlus “Jõgeva Kevad”, mis on algajatele ning E-klassile mõeldud Stiili- klubi sisene võistlus.

Tantsulastele on oodatud kaasa elama kõik huvilised. Jõgeva esipaar, juunioride (14-15 aastased) E- klassis võistlevad Kristo Treial ja Grete Aare on praegu üldkokkuvõttes ladina-ameerika tantsudes esimesel ja standardtantsudes teisel kohal.

Ka Andrei Zevakin ja Renata Johanson on oma vanuseklassis (laste E-klass) hetkel kuue parima hulgas. Jõgeval toimuv karikaetapp on eelviimane, finaalvõistlus toimub Tallinnas.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus