Jõgeval tuleb noortefoorum

?Noored inimesed näevad maailma värske pilguga ega ole nii palju rutiinis kinni kui vanemad inimesed. Maakonna arengut planeerides arvestame loomulikult kõigi elanikegruppidega. Noorte hinnangud ja arvamus on väga olulised, neil on rohkesti huvitavaid ideid, kuidas maakonna elu paremini korraldada,? sõnas noortefoorumi kokkukutsumise algataja Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Teine oluline aspekt on pakkuda noortele Avatud Ruumi meetodil suurepärast võimalust püstitada neile huvipakkuvaid teemasid ja probleeme ning üheskoos vastuseid otsida.

Avatud Ruumi põhimõte ühendab endas koolituse, nõustamise, õppimise ja tegutsemise ning inimeste sünnipärase loovuse. Sellel maailmas juba laialt levinud meetodil toimuvat arutelu suunab Põlva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Haimar Sokk.

Foorumikutsed on saadetud Jõgevamaa abiturientidele ja meie maakonnast pärit Eesti kõrgkoolide tudengitele. Täna valmistub Jõgevamaal gümnaasiumi lõpetamiseks 332 abiturienti, suurematest kõrgkoolidest õpib Tartu Ülikoolis 212, Eesti Maaülikoolis 95, Tallinna Tehnikaülikoolis 63 ning Tallinna Ülikoolis 43 Jõgevamaa tudengit.

Noori oodatakse 26. mail alates kella 11st Jõgeva kesklinna Kesk-Eesti messiks püsti pandud Jõgeva maavalitsuse telgis, kus pakutakse ka kosutavat suppi. Avalik foorum kestab keskpäevast kuni kella kolmeni.

Osavõtust palutakse ette teatada e-posti aadressil noortefoorum@jogevamv.ee või Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna peaspetsialistile Tiit Ustavile telefonil 776 6341.

Esimese noortefoorumi ?Jõgevamaa täna ja homme? korraldab maavalitsus koostöös Jõgevamaa noortekoguga.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus