Jõgeval tuleb Koolitantsu maakondlik tantsupäev

Festivali kodulehekülje andmetel osaleb maakondlikul tantsupäeval 16 truppi: Nööbike 1 ja 2, Pärlipiigad, KKK, Föönix, Fooria, Plixid, Flex ja FireCrabs 6 Jõgevalt, Naksitrallid, Y2, Bubble Gum, ja W.II.D Põltsamaalt, Unlimited Tabiverest ning Adavere ja Vaimastvere Põhikooli rühmad. Ühtekokku on tantsupäevale oodata ligemale 170 tantsijat ning ettekandmisele tuleb 30 tantsu. Võisteldakse neljas vanuserühmas ning laste-, estraadi-, show- ja vabatantsu kategoorias.

Maakondlike tantsupäevade seeria algas 22. jaanuaril Viimsi huvikeskuses toimunud Harjumaa tantsupäevaga ning lõpeb 25. ja 26. veebruaril Pärnu kontserdimajas toimuva Pärnumaa tantsupäevaga. Kõigil maakondlikel tantsupäevadel hindab tantse üks ja sama ?ürii ühtsete hindamiskriteeriumide alusel. Maakondlike ürituste paremad pääsevad edasi piirkondlikele festivalidele. Neid toimub tänavu tervelt viis varasema nelja asemel. Jõgevamaa paremad tantsutrupid on oodatud koos Tartu- ja Viljandimaa truppidega 19. märtsil Viljandis Ugala teatrimajas toimuvale festivalile. Veel toimuvad piirkondlikud festivalid Tallinnas, Jõhvis, Valgas ja Pärnus.

Piirkondlikelt festivalidelt välja valitud pääsevad 29. ja 30. aprillil Jõhvi kontserdimajas toimuvale lõppkontserdile. Koolitantsu korraldajad on omaette eesmärgiks seadnud, et kõrgetasemelise finaali jälgimise võimalus ei kujuneks ühe linna, näiteks Tallinna publiku privileegiks, vaid et eri aastatel saaksid sellele kaasa elada eri linnade tantsusõbrad. Jõhvis möödunud sügisel valminud uus kontserdimaja oli sel hooajal mõistagi lõppkontserdi paigana parim valik.

Eesti Tantsuagentuuri egiidi all toimuval Koolitantsul osaleb tänavu 267 truppi enam kui kolme tuhande tantsijaga ning ettekandmisele tuleb 628 tantsu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus