Jõgeval tähistati rahvusvahelist tantsupäeva

Õhtujuht Valdi Reinas meenutas, et rahvusvahelist tantsupäeva peetakse alates 1982. aastast ja sellega tähistatakse modernballetti looja Jean-Georges Noverre sünnipäeva. Eestisse jõudis rahvusvahelise tantsupäeva idee mõistagi palju hiljem. “Kultuurikeskus on välja pannud auhinna mehele, kes kõige rohkem tantsib, naistel on lubatud ja isegi soovitav ka omavahel tantsida, kuid meestel see lubatud ei ole,” meelitas Reinas peolisi tantsupõrandale. Ta meenutas ka rootsi koreograafilt laenatud mõttetera, et tants on kehaga mõtlemine. Kehaga mõtlemine ei ole vajalik küll ellujäämiseks, kuid elamiseks.

Kantrimuusikat viljelev ansambel Los Desperados meelitas üsna kiirelt tantsupõrandale line-tantsijad. Palamusel tantsib line-tantsu ligikaudu poolsada neidu ja naist.

Põltsamaa naistantsurühm Uhka alustas esinemist kiire simmanipolkaga. Naiste sõnul eelistavadki nad kiiremaid tantse. Kodupaigatants aga näitas, et ka mõtlikumad tantsud tulevad neil üsna hästi välja.

Palamuse segatantsurühm “Tootsid-Teeled” lõi pulma- ja kosjatantsude ning vanade pulmakommete tutvustamisega saalis tõelise rahvapeo meeleolu.

Folklooriselts Jõgevahe pere naistantsurühm, kes eile ka külalistele Parkonost rahvakombeid, laule ja tantse õpetas ning täna Põlvas naisrühmade võitutantsimisel osaleb, esitas muude tantsude hulgas ka kiigelaulu-tantsukava, kus osales ka juba mõnda aega Jõgeval elav Anu Taul.

Jõgevahe Pere esines vaheldumisi samuti Jõgeval tegutseva segatantsurühmaga Kaaratsim, kes naisrühma rahulikumatele tantsudele vahelduseks kiiremaid polkasid demonstreeris.

Vaheldumisi tantsisid ka Laiuse naisrühm “Meie Mari” ning Tabivere segatantsurühm, millest viimane esimese etteastena meelde tuletas, kuidas tantsida “Vanaviisi valssi”.

Kokkutulnud tantsijad ja nende külalised nautisid pidu, kuid huvilisi oleks võinud rohkem olla. Kas hirmutas inimesi pileti hind või see, et algselt esinema pidanud ansambel Zorbas kohale ei saanud tulla, kuid muret, et rahvas saali ära ei mahu, üritusel igatahes ei olnud.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus