Jõgeval taas Alo muusikapäevad

Jõgeva Gümnaasiumis toimuvad sel nädalal XIV Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad. Päevad juhatab sisse koolisisene muusikanädal, reedel ja laupäeval võistlevad aga gümnaasiumis kuuskümmend kooliansamblit kogu Eestist.

Muusikanädala raames andsid eile gümnaasiumis kolm kontserti laulja Triin Ella ja kontsertmeister Katrin Ehala. Esitatud palad pärinesid enamasti tuntud operettidest, muusikalidest ja filmidest.

Muusikanädala tänasteks külalisteks on Lauri Õunapuu ansamblist Metsatöll ja Reigo Ahven ansamblist Vägilased. Nende kõnelevad oma loengkontserdil „Päritud maailmamuusika“ eesti pärimusmuusika ja rahvapillide ühisosast dzhäss-, rokk-, pop- ja klubimuusikaga.

Homme on koolis Erkki-Sven Tüüri ooperi „Wallenberg“ DVD esitlus. Ooperi ajaloolise tausta ja lavastuses kasutatud sümbolite kohta annab selgitusi Jõgeva Gümnaasiumi ajalooõpetaja Tiit Naarits. Neljapäeval saab vaadata-kuulata rütmishowd, mille käigus Jaan, Ian Mikael ja Helena Victoria Kirss näitavad, kuidas kilekottide, lauanõude, mööbli ja muu käepärasega rütmimuusikat tekitada. Neljapäevane salongiõhtu kannab pealkirja „Regivisioon“ ja sellel kannavad õpilased ette tänapäevaseid poplugusid, serveerituna regilaulu „kastmes“. Hiljem saab kuulata progerokki viljelevat ansamblit X-Panda H. Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist.

Jõgeva Gümnaasiumis toimuvaid kontserte võivad kuulama minna ka huvilised väljastpoolt kooli. Kontsertide täpsema ajakava leiab kooli kodulehelt.

Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad kuulutatakse gümnaasiumi aulas avatuks reedel kell 13. Kell 14, 17 ja 18.30 algavatel konkursikontsertidel astuvad üles kolme noorema vanuserühma (IV-V, VI-VII ja VIII-IX kl) ansamblid. Gümnaasiumiastme noored esinevad laupäeval kell 11 ja kell 13 algavatel kontsertidel. Ühtekokku osaleb koolinoorte vokaalansamblite konkursil umbes 500 noort muusikut.

„Arvasin, et masuaeg kahandab konkursil osalejate ringi, aga registreerimisandmed seda küll ei näita,“ ütles muusikapäevade peakorraldaja, Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. „Hiiumaa on vist ainus, mis taas esindamata on, saarlased see-eest tulevad, nagu ikka, terve suure bussitäiega. Uutest tegijatest on meie ringi tulemas Vinni-Pajusti Gümnaasium Lääne-Virumaalt, pärast väikest vaheaega on taas kohal ka Narva Koorikool.“

Laupäeval kell 15.30 annab gümnaasiumi aulas kontserdi Eesti Rahvusmeeskoor. Ansamblite konkursi laureaadid kuulutatakse välja kell 17.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus