Jõgeval süüdati advendituli ja saadeti teele jõuluvanad

Õhtul, kui vastne kell maavalitsuse hoone seinal lõi neli korda ja mängis meloodiakatkendi, oli kultuurikeskuse ees kasvava jõulukuuse juurde jõudnud õige palju rahvast. Muusika tõi platsile kultuurikeskuse päkapikkudeks muutunud tantsulapsed oma esinemisoskust näitama ning ei läinudki kaua, kui saabus pikk rivi punakuuekandjaid. Üllatuseks oskasid nad mehisel häälel laulda ja kenasti ka jõuluteemalisi koorilaule esitada. Head jõuluaega ja -rahu, et küünlavalguse sära valgustaks meie töid ja tegemisi ning aitaks meil leida rohkem aega enese ja ligimeste jaoks, soovisid Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev, volikogu esimees Ants Prii, EELK koguduse õpetaja Valdo Reimann ja Jõgeva baptistikoguduse õpetaja Margus Kask. Nemad süütasidki jõulukuusel 1. advendiküünla. Sellest võtsid tuld ja viisid selle pühitsetud soojust oma kodudesse kõik soovijad.

Paarkümmend jõuluvana jõudsid veel korra kenasti laulda, siis tekkisid kusagilt nende tarvis omapärased sõiduvahendid. Punakuuelised habemikud asusidki teele, et hakata Eestimaa peresid rõõmustama. “Siit, soojast külmalinnast teele asudes, hoidke kõrgel jõuluvanade ametiau. Oleme ju ajast aega olnud headuse sümbolid ja jõuluvana usub, et kõik, nii suured kui väikesed, on oma südames head. Jõuluvana on kõigile rõõmutooja ja muresolijate lohutaja. Ärge väsige, jätkugu teil kõigi jaoks aega, head sõna, sooja käepigistust ja pikka pai,” pani pea-Jõuluvana oma Jõululäkituses ametivendadele südamele. Kuna Jõgeva hakkas talle nii meeldima, et otsustas jääda siia alaliseks elama, siis palus ta saata kirju ja joonistusi, kuhu ja missuguse kodu ta endale ehitada võiks. Jõuluvana postkast on avatud juba maikuust saati ja Jõgevat võibki juba nimetada Eesti Jõuluvana linnaks, nagu Rovaniemit Soomes.

“Kuigi Jõgeva on Eestimaa külmapoolus, elavad siin head ja sooja südamega inimesed ja meie linn on sobiv paik, kus kuulutada välja jõulurahu kogu Eestile. Kutsun teid ka järgmisel pühapäeval siia, kui EELK peapiiskop Andres Põder 2. advendiküünla süütab ja kogu Eestile jõulurahu välja kuulutab. Head advendiaega, rahu ja toredaid tegemisi jõulukuul,” soovis linnapea Viktor Svjatõ?ev.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus