Jõgeval saab nüüd koroonaviiruse testi teha

Sel pühapäeval avasid Medicum, SYNLAB ja Jõgeva haigla koostöös Eestis 19. siseriikliku testimispunkti Jõgeval.


Koroonaviiruse proovi saavad patsiendid anda saatekirja olemasolul Jõgeva haigla eraldi sissepääsuga spetsiaalselt loodud testimiskabinetis. Esialgu on testimispunkt avatud kolmel päeval nädalas: E, K, R 10–12.
Proovid toob SYNLAB oma Tallinna laborisse ja väljastab inimestele vastused 24–48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonda ja TESTI mobiilirakendusse.
Avaliku testimise kommunikatsioonijuht Gerly Kedelauk rääkis Vooremaale, et seekord on testimine korraldatud teisiti ja teiste ettevõtete poolt kui kevadel. Nüüd võtab teste Jõgeva haigla, neid analüüsivad Medicum ja SYNLAB.
„Kuigi testitakse siseruumis, siis ootamise võimalust seal ei pakuta, me ei taha jätta võimalust viiruse levikuks. Palume tulla kohale täpselt määratud ajaks ning riietuda vastavalt ilmastikule, sest viivituse korral tuleb oodata väljas,“ selgitas Kedelauk.
Erinevusena kevadest tuleb välja tuua võimalust tulla kohale jalgsi. „Siiski palume võimalusel mitte sõita kohale ühistranspordiga, sest pigem saadetakse testima ikka need inimesed, kellel on põhjust viirust kahtlustada,“ ütles kommunikatsioonijuht.
Jõgeval ei saa ise testi eest maksta, seega saavad siin testi teha inimesed, kellele on perearst andnud saatekirja ja Eesti kodanikud, kes saabuvad välismaalt. Piiriületajad peaksid kaks kuni kolm päeva enne testimist võtma ühendust testimise kõnekeskuse telefoninumbril 678 0000. Lähim tasulise testimise võimalus asub Tartus.
Jõgeva haigla juhi Peep Põdderi sõnul käis pühapäeval Jõgeval testimas 18 inimest.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus