Jõgeval pole jälle avalikku tualetti?

Ei julgegi enam Jõgevale sõitu ette võtta — no kuhu sa lähed, kui loomulik häda peale tuleb? Linnainimesel on vast lihtsam: tema saab oma töökohal asja ära ajada või vahepeal koju lipata, kuid kuhu saab minna maakonnakeskusesse apteeki, poodi või ametiasju ajama tulnud ja siin hätta sattunud inimene? Kindlasti tundsid paljud kergendust, kui aastaid avaliku käimlata olnud Jõgeval see viimaks avati. Maavalitsuse seina ääres asuv kehakergendusasutus aga kuigi kaua ei püsinud ja jälle olime hädas. Õnneks pandi mõne aja pärast politsei- ja kohtumaja kõrvale paar kabiini, kus bussipeatusse (Jõgeval ju bussijaama pole) jõudnu sai asjal käia.

Minu üllatus ja kannatus oli aga suur, kui hiljuti linna jõudes avastasin, et pole enam neidki. Miks on Jõgeva jälle nõnda vajaliku asutuseta, kaua peame kannatama ja kuhu minema? See pole ju üksnes minu, vaid väga paljude küsimus.

Linda Mäerand,

pensionär Saarelt 

 

Toimetuselt:

Jõgeva Linnavalitsusest saime teada, et kuna külmal ajal pole  selliseid käimlaid võimalik hooldada, tuli need ära viia. Üksnes uste sulgemisest poleks piisanud – vandaalid oleksid need kergkäimlad lihtsalt ära lõhkunud. Ilmade soojenedes, tõenäoliselt aprillis, tuuakse need tagasi. Linnas siiski on mõni koht, näiteks Kesk-Eesti Ärikeskuses, kus saab väikese tasu eest ka WCd kasutada.

blog comments powered by Disqus