Jõgeval pinnatakse tänavaid ja parandatakse õppimisvõimalusi põhikoolis

 

Jõgeva linnavolikogu istungil vastu võetud 2013. aasta eelarve kolmas lisaeelarve võimaldab teha mitmetel tänavatel pindamistöid ja luua paremad tingimused poiste tööõpetuseks ja koolitoidu valmistamiseks Jõgeva põhikoolis.

Jõgeva abilinnapea Aare Olgo märkis 2013. aasta eelarve kolmanda lisaeelarve tutvustamiseks peetud ettekandes, et Turu tänav 2b asuva kinnistu (Olerexi Jõgeva tankla endine asukoht) müümisest saadav tulu kasutatakse teekatete pindamiseks. “Lähiajal algavad pindamistööd Tamme ja Ravila tänaval, Tähe tänava kvartalisisesel teel ja ringteest Selveri  kaubanduskeskuseni ulatuval lõigul. Kokku kulutatakse pindamiseks 12 000 eurot.”

Lisaeelarvesse planeeritud rahadest kulutatakse üle 10 000 euro Jõgeva põhikoolile poiste tööõpetuse tundideks puidutööpinkide soetamiseks.

“Nüüdisaegsed pingid teevad õpikeskkonna ohutumaks ja õpilased saavad  paremini oma tööoskusi  arendada. See on esmane eeldus mitmete erialade edukaks omandamiseks ja edaspidiseks konkureerimiseks tööjõuturul,” ütles abilinnapea.

“Lisaeelarve rahadega renoveeritakse ka puidu- ja metallitööklassid. Põhikooli sööklasse ostetakse aga elektriline keedukatel, mille maksumus on üle 10 000 euro,” lisas ta.

Selgitusi käesoleva aasta eelarve kolmanda lisaeelarve kohta jagas ka Jõgeva linnavalitsuse finantsjuht Kaja Pärn. Lisaeelarve vastuvõtmist toetasid linnavolikogu arengu- ja majanduskomisjon ning rahanduskomisjon eesotsas Peep Põdderi ja Ants Priiga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus