Jõgeval peeti Raimund Koka mälestusvõistlust

Jõgeva staadionil peeti 24. juulil Raimund Koka mälestusvõistlust kergejõustikus. 8 nais- ja 10 meesveterani võtsid üksteiselt mõõtu kuulitõukes, kettaheites, odaviskes ning 60 ja 100 m jooksus. 

Paremusjärjestust sel võistlusel välja ei selgitatud, ent eriliselt elati kaasa vanima osaleja, kaheksakümneaastase Silvi-Mai Eerma etteastetele. Tal on tulnud maadelda tõsiste tervisehädadega, ent sportimise isu pole see vähemaks võtnud. Kaasa panid elama ka siimustilase Hillar Vaino pikad odakaared. Vaino ise 50 meetri ja 36 sentimeetrise tulemusega rahul ei olnud, sest teab, et on võimeline rohkemaks.

„Ma ei tegelnud vahepeal odaviskega kaheksa aastat, ent tänu sellele, et veteranidele häid võistlusi korraldatakse, hakkasin uuesti selle ala trenni tegema,“ ütles ta.

Kümme aastat tagasi meie hulgast lahkunud Raimund Kokk oli Jõgevamaa teenekas kehalise kasvatuse õpetaja ja sporditegelane. Tema mälestusvõistlus toimus tänavu kuuendat korda.

„Olen tänulik nüüdseks meie hulgast lahkunud spordimehele Villu Ojassalule, kes mu isa mälestusvõistluste korraldamise algatas, samuti Jõgevamaa Spordiveteranide Klubile, kes ettevõtmist veab,“ ütles Raimund Koka poeg, riigikogu liige ja Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk. „Vanem generatsioon, kes on elu aeg sporti teinud või vanemas eas enda jaoks spordi leidnud, tahab omavahel kokku saada. Neile, kes pidevalt trenni ei tee, on võistlus ka tubli trenni eest.“

Aivar Kokk ei tulnud mälestusvõistlusele külalisena, vaid võttis sellest ka osa. Sama tegi Jõgeva vallavanem Tiit Lääne. Nii oli rahval tore jälgida, kuidas volikogu esimees ja vallavanem teineteiselt kergejõustikualadel mõõtu võtavad. Diplomi ja medali said nii nemad kui ka kõik teised osalejad.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus